Դժվարություններն ամրապնդել են մեր ազգի միասնությունը, վստահ ենք, որ ամեն ինչ լավ է լինելու․ Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ամանորյա ուղերձ է հղել ռուսաստանցիներին.
Նրա խոսքով, Ռուսաստանը կարողացել է պատասխանել ամենադժվար մարտահրավերներին անցած տարում։ «Դեռ շատ բան կա որոշելու, բայց իրավամբ կարելի է հպարտանալ արդեն արվածով։
Հիմա, նոր տարվա շեմին, մենք մտածում ենք ապագայի մասին, վստահ ենք, որ ամեն ինչ լավ է լինելու», - ասել է նա։
Պուտինը նաև դիմել է զինվորականներին՝ նշելով, որ իրենց հարազատների ու ընկերների, միլիոնավոր մարդկանց մտքերն ու հույսերը ամբողջ երկրում այժմ իրենց հետ են։ Նա նրանց իսկական հերոսներ է անվանել, որոնց խիզախությամբ ու խիզախությամբ հպարտանում է Ռուսաստանը։
Երկրի ղեկավարը հիշեցրել է, որ հաջորդ տարի կնշվի Հաղթանակի 80-ամյակը։ Նա հավելել է, որ 2025 թվականը Ռուսաստանում հայտարարվել է որպես Հայրենիքի պաշտպանի տարի։
«Մենք՝ նացիզմը ջախջախած սերնդի զավակներս, թոռներն ու ծոռները, հավատարիմ ենք մեր վետերանների ուխտերին ու ավանդույթներին»,- ընդգծել է նա։
Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանը 21-րդ դարի առաջին քառորդում անցել է բազմաթիվ լայնածավալ իրադարձությունների միջով՝ շնորհիվ ժողովրդի միասնության։ Երկիրն իր առջև մեծ նպատակներ դրեց և հասավ դրանց։ Նախագահի խոսքով՝ ռուսները մեկ անգամ չէ, որ հաղթահարել են մարտահրավերները, քանի որ միասին են եղել։ Այսպես ամրապնդվեց մեր միասնությունը, մեր հավատն ինքներս մեզ, մեր ուժերի ու հնարավորությունների նկատմամբ, հավելեց նա։
Ուղերձն առաջինը տեսել են Կամչատկայի ու Չուկոտկայի բնակիչները, ովքեր արդեն նշել են Նոր տարին։