ԵՊՀ ՏՆՏԵՍԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ԱՄԲԻՈՆԻ ՊԱՏՎԱՎՈՐ ՎԱՐԻՉ, ՊՐՈՖԵՍՈՐ Գ. ՂԱՐԻԲՅԱՆԸ ՆՇՈՒՄ Է ԾՆՆԴՅԱՆ 90-ԱՄՅԱԿԸ
Մայիսի 25-ին լրանում է ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի պատվավոր վարիչ, պրոֆեսոր Գ. Ղարիբյանի ծննդյան 90-ամյա հոբելյանը:
Պրոֆեսոր Գ. Ղարիբյանի ծննդյան 90-ամյակը շնորհավորել է ԵՊՀ ռեկտորի ժ.պ. պարոն Գեղամ Գևորգյանը։ Շնորհավորական ուղերձում Գ. Գևորգյանը մասնավորաբար նշել է. «Արդեն ավելի քան 70 տարի է, ինչ Դուք Երևանի պետական համալսարանում եք: Երկարամյա և բարեխիղճ աշխատանքի, մարդկային իմաստուն խառնվածքի շնորհիվ Դուք, իրավամբ, վայելում եք մեծ հարգանք թե՛ համալսարանականների, թե՛ առհասարակ գիտական շրջանակում և՛ որպես փորձառու ու հեռատես գիտնական, և՛ որպես կրթության ու գիտության կազմակերպիչ, որը շատ բան է արել համալսարանի, ինչպես նաև հանրապետության բուհական համակարգի զարգացման համար:
Դժվար է թերագնահատել հատկապես Ձեր անձնական ներդրումը տնտեսագիտական կրթության՝ Մայր բուհ հայրենադարձի գործում:
Երևանի պետական համալսարանի ողջ կոլեկտիվի և ուսանողության անունից անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարօրություն, նորանոր հաջողություններ և ամենայն բարիք»:
Նշենք նաև, որ նախատեսվում է Գ. Ղարիբյանի ծննդյան հոբելյանը նշել 2020 թ․ սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսներին՝ հույս ունենալով ոչ առցանց տարբերակով:
Ծննդյան առթիվ պրոֆեսորին այցելել են ԵՊՀ ռեկտորի ժ․պ․, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գ. Գևորգյանն ու Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան, պրոֆեսոր  Հ. Սարգսյանը, ծանոթացել են ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամ, պրոֆեսոր Գ. Ղարիբյանի ստեղծած գեղանկարներին: