Էրդողանը կրկին սադրիչ հայտարարությամբ է հանդես եկել․ «ԱՄՆ-ը, Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան անկարող են լուծել ԼՂ հակամարտությունը»
28.09.2020 17:55
Արցախա-ադրբեջանական զորքերի գծում լարվածության ֆոնին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հերթական անգամ հանդես է եկել սադրիչ հայտարարություններով՝ իր աջակցությունը հայտնելով Ադրբեջանին, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Ստամբուլում ունեցած ելույթում Էրդողանը նաև սուր քննադատության է ենթարկել Ռուսաստանին, Ֆրանսիային ու ԱՄՆ-ին՝ նրանց մեղադրելով անկարողության մեջ։ «ԱՄՆ-ը, Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան մինչ օրս՝ շուրջ 30 տարի, այս հարցը չեն կարողացել լուծել։
Իսկ հիմա նրանք բոլորը խորհուրդներ են տալիս»,- հայտարարել է Էրդողանը։ Թուրքիայի նախագահը նաև հայտարարել է, թե ՞ադրբեջանական զորքերն ինքնուրույն են պատերազմում Արցախում»։
Հիշեցնենք՝ հավաստի տեղեկություններ են հայտնվել այն մասին, որ Թուրքիան Հյուսիսային Սիրիայում մարտնչող իր զինվորականներին տեղափոխում է Ադրբեջան՝ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների սրման ֆոնին։