Երեք նոր ՈՒԱԶ՝ Սյունիքի տարածքները լիարժեք պահպանելու համար
Սյունիքի մարզի պահպանվող տարածքների եւ անտառային տարածքների պահպանության արդյունավետությունը բարձրացնելու եւ տարածքների պահպանությունն իրականացնող կառույցների տեխնիկական կարողությունների հզորացման նպատակով «Պահպանվող տարածքների աջակցման ծրագիր-Հայաստան» ծրագրի շրջանակում, որի գործադիր մարմինն է Շրջակա միջավայրի նախարարությունը, ձեռք է բերվել 3 նոր ՈՒԱԶ ֆուրգոն մակնիշի մեքենա, տեղեկացնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Մեքենաներից 2-ը տրամադրվել են Շրջակա միջավայրի նախարարության «Զանգեզուր կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ-ին, 1-ը՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի Կապանի անտառտնտեսություն մասնյաճյուղին։
Մեքենաները, շնորհիվ իրենց բարձր անցողականության եւ շահագործման, սպասարկման բարձր արդյունավետության, կօգտագործվեն պահպանվող տարածքների եւ անտառների պահպանության ամենօրյա աշխատանքներում եւ որպես բեռնա-մարդատար մոդիֆիկացմամբ մեքենաներ, հարկ եղած դեպքերում կօգտագործվեն նաեւ հակահրդեհային կանխարգելիչ եւ դժվարամատչելի գոտիներում հրդեհաշիջման նպատակներով, խմբային շրջայցերի կազմակերպման ընթացքում, ինչպես նաեւ շահառու կառույցների տնկարանային տնտեսությունների վարման աշխատանքներում:
Ծրագրի դոնոր կազմակերպությունն է գերմանական KfW բանկը։