Երևանում կայանալիք Եվրասիական գործընկերության միջազգային երրորդ համաժողովին կմասնակցեն ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի նախագահների խորհրդականները
19.10.2018 12:19
Հոկտեմբերի 22-24-ը Հայաստանում տեղի է ունենալու Եվրասիական գործընկերության միջազգային երրորդ համաժողովըԺամանելու են եվրասիականեվրոպական և ամերիկյան մի շարք երկրների գործարար և կառավարական պատվիրակություններՆպատակը մեկն է՝ ծանոթանալ Հայաստանի ներդրումային միջավայրինստեղծել նոր բիզնես կապերամրապնդել նախկինում ձեռք բերված կապերն ու բիզնես նախագծերը:
Համաժողովի շրջանակում կկայանա գիտական նստաշրջան՝ համաշխարհային ճանաչում ունեցող սփյուռքահայ գիտնականների մասնակցությամբՆստաշրջանի մոդերատորն աշխարհում ամենից շատ մեջբերվող տեսաբան-բյուրեղագետհանքագետքիմիկիոսֆիզիկոսնյութագետ Արտյոմ Օգանովն է:
Եվրասիական գործընկերության միջազգային երրորդ համաժողովին Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարի կամքի դեսպան Արա Աբրահամյանի հրավերով կմասնակցեն Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի խորհրդական Սերգեյ Գլազևը և ԱՄՆ նախագահի՝ կիբեռանվտանգության հարցերով խորհրդական Ռուդոլֆ Ջուլիանին: