Եվրոպական ներդրումային բանկի պատվիրակությունը` Սիսիանի համայնքապետարանում
Համայնքի ղեկավար Արմեն Հակոբջանյանը սույն թվականի ապրիլի 27-ին իր աշխատասենյակում ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) պատվիրակությանը` Հայաստանի պետական հատվածի վարկավորման գործառույթների պատասխանատու Ստեֆանի Գիհարդ-Բրենդի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև համայնքի ղեկավարի տեղակալ Աննա Կարապետյանն ու համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Կարեն Իվանյանը:
Հանդիպման ժամանակ համայնքի ղեկավարը ներկայացրեց ԵՆԲ-ի հետաքրքրության տիրույթում գտնվող համայնքի առաջնահերթ լուծում պահանջող խնդիրները, որոնք հիմնականում առնչվում են բնակավայրերի խմելու ջրագծերին, նախադպրոցական հաստատություն կառուցելուն, բուժամբուլատորիայի հիմնանորոգմանը:
Խնդրների լուծման տարբերակների վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերվեցին նախնական պայմանավորվածություններ:
Հավելենք, որ «Դիմակայուն Սյունիք թիմ Եվրոպա նախաձեռնության» շրջանակներում կհիմանանորգվի նաև Սիսիանի պետական քոլեջը:
Վերջում, համայնքի ղեկավար Արմեն Հակոբջանյանը հյուրերին շնորհակալություն հայտնեց նախ այցի, ապա համայնքի խնդիրներով հետաքրքրվելու և լուծումներ փնտրելու համար: