Գագիկ Աթաջանյան. կենսագրություն
Ծնվել է 1955թ. Կապան քաղաքում, բանվորի ընտանիքում: 1971 թվականին, Կապանի N6 միջնակարգ դպրոցն ավարտելուց հետո, աշխատանքի է անցել «Քաջարանշին» տրեստի ավտոբազայում՝ շարժիչագործ: 1974-76թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում, զորացրվելուց հետո շարունակել աշխատանքը «Քաջարանշին» տրեստում:
1983 թվականից աշխատել է Հայաստանի կույրերի միավորման Կապանի ուսումնաարտադրական ձեռնարկությունում՝ ինժեներ-մեխանիկ: 1990թ. նույն ձեռնարկության փոխտնօրենն էր, այնուհետեւ` տնօրենը: Այդ պաշտոնը վարել է մինչեւ 1996թ.:
Աշխատանքին զուգահեռ 1986-89թթ. սովորել է Կապանի շինարարական տեխնիկումի հեռակա բաժնում, ավարտել՝ ստանալով արդյունաբերական եւ քաղաքացիական շինարարության տեխնիկ-շինարարի որակավորում: 1995-99թթ. սովորել է  Երեւանի կիրառական բիոտեխնոլոգիայի ինստիտուտում` ստացել ինժեներ-տեխնոլոգի մասնագիտություն:
1989 թվականից մասնակցել է Կապանի շրջանի ինքնապաշտպանությանը, 1990-91 թվականներին` Կապանի հատուկ վաշտի կազմավորմանը, եղել Կապանի ինքնապաշտպանության խորհրդի անդամ:
1991թ. ընտրվել է Կապանի քաղխորհրդի պատգամավոր:
1996թ. ընտրվել է Կապանի քաղաքապետ, իսկ 1999 թվականին վերընտրվել այդ պաշտոնում:
2002թ. նոյեմբերից աշխատել է Կապանի «Վերելակ» արտադրական կոոպերատիվի իրավախորհրդատու, 2004թ. սեպտեմբերից՝ Սյունիքի մարզպետի խորհրդական: 2005թ. փետրվարից «Կապան թեսթ» ՓԲԸ տնօրենն էր: Հետագա տարիներին առ ժամանակ աշխատել է «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերությունում: