«Գանձասար-Կապանը» չկարողացավ նվաճել սուպերգավաթը
Հուլիսի 29-ին «Ալաշկերտ»- «Գանձասար-Կապան» սուպերգավաթային հանդիպումով մեկնարկեց Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի 2018-2019 մրցաշրջանը:Հաջողությունը ուղեկցեց Երեւանի «Ալաշկերտին», որն առաջին խաղակեսում երկու անգամ գրավելով մրցակցի դարպասը՝ հաղթական հաշիվը պահպանեց մինչեւ խաղավարտ եւ երկրորդ անգամ արժանացավ սուպերգավաթին: Իսկ «Կապան-Գանձասարը» ձեռքից բաց թողեց պատվավոր ավարը նվաճելու պատեհ առիթը:
Ինչ վերաբերում է Հայաստանի առաջնությանը, այն մեկնարկելու է օգոստոսի 4-ին եւ անցկացվելու է չորս խաղաշրջանով, տեղի կունենա 36 տուր: Այս մրցաշրջանում առաջնությանը կմասնակցի ինը թիմ՝ նախորդ մրցաշրջանի վեցի փոխարեն: «Գանձասար-Կապանը» առաջնության անդրանիկ տուրում օգոստոսի 5-ին կհյուրընկալվի Երեւանի «Փյունիկին»: Ինչպես հայտնում է «ֆուտբոլ-պլյուս» շաբաթաթերթը, կապանյան թիմն իր տնային հանդիպումները կանցկացնի Ավանի ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Իսկ թե ե՞րբ ֆուտբոլը կվերադառնա Կապան, ֆուտբոլասերները սպասում են վարչապետի խոստմանը, որ նա հուլիսի 5-ին բարձրաձայնեց կապանցիների հետ հանդիպման ժամանակ՝ պատասխանելով նրանցից մեկի հարցին. «Խոստանում եմ՝ շատ արագ ֆուտբոլը կվերադառնա Կապան»: