Գորիսում առաջին անգամ անցկացվեց պատանիների բռնցքամարտի միջազգային մրցաշար
Գորիսը դարձավ պատանիների բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարի հյուրընկալող։ Առաջին անգամ կազմակերպված այս մասշտաբային միջոցառմանը մասնակցեցին հարյուրավոր պատանի մարզիկներ։ Մրցաշարի անցկացումը կարևոր քայլ է տարածաշրջանում մարզական կյանքի աշխուժացման և երիտասարդների շրջանում առողջ ապրելակերպի խթանման ուղղությամբ։
Միջոցառման հաջող անցկացմանն աջակցել է նաև տեղական բիզնես համայնքը։ Քաղաքի առաջատար հյուրանոցներից՝ «Եղևնուտը», «Մինան», «Ավագյանսը», «Մթնաձորը», «Հարմարը» , «BMG», «Խորեայի ձորը», անվճար հյուրընկալեցին մրցաշարի մասնակիցներին։ «Կիրճ» հյուրանոցը ևս պատրաստակամություն էին հայտնել անվճար հյուրընկալել պատանի մարզիկներին։ Սա վկայում է գործարար համայնքի՝ համայնքային նախաձեռնություններին աջակցելու բարձր պատրաստակամության մասին։
Գործարար համայնքի նման նախաձեռնությունը լավ օրինակ է հանրային-մասնավոր համագործակցության և սոցիալական պատասխանատվության։
Գորիսի համայնքապետարանը բարձր է գնահատում բիզնես համայնքի ներդրումը։ Նման համագործակցությունը ստեղծում է հիմքեր հետագա նման միջոցառումների կազմակերպման և երիտասարդության շրջանում սպորտի զարգացման համար։ Միջազգային մրցաշարի հաջող անցկացումը նաև նպաստում է Գորիսի՝ որպես սպորտային միջոցառումների կազմակերպման կենտրոնի հեղինակության ամրապնդմանը։