«Գանձասար-Կապանը»՝ ՀՀ գավաթակիր
Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթն առաջին անգամ կապանյան գրանցում ստացավ: Իր պատմության ընթացքում «Գանձասար-Կապանը» երկրորդ անգամ էր դուրս եկել այդ մրցաշարի եզրափակիչ: 2014-ին գավաթակրի տիտղոսը զիջել էր Երեւանի «Փյունիկին»: Մայիսի 16-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում 2018 թ. Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակչում «Գանձասար-Կապանը» հանդիպեց հանրապետության ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնության գործող չեմպիոն Երեւանի «Ալաշկերտի» հետ:
«Բավականին բարդ խաղ է լինելու, լավ ենք տրամադրվել: Սա մեզ համար կարեւոր խաղ է, պատմություն կերտելու հնարավորություն ունենք: Տղաները գիտակցում են դա, շատ ենք ուզում հաղթել»,- հանդիպման նախօրեին լրատվամիջոցներին հայտնել էր թիմի գլխավոր մարզիչ Աշոտ Բարսեղյանը:
Հանդիպման հիմնական ժամանակն ավարտվեց գոլազուրկ ոչ ոքիով՝ 0:0: Լրացուցիչ ժամանակում հանդիպման հաշիվը բացել է ալաշկերտցի Միհրան Մինասյանը՝ լրացուցիչ ժամանակի առաջին կեսի ավելացված ժամանակում: Տասը րոպե անց Լուբամբո Մուսոնդան խփել է պատասխան գնդակը: Լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է ոչ ոքի՝ 1:1 հաշվով, իսկ հետխաղյա 11-մետրանոցների հարվածաշարում ավելի դիպուկ են գտնվել «Գանձասար-Կապանի» ֆուտբոլիստները, ովքեր հաղթել են 4:3 հաշվով եւ նվաճել պատվավոր գավաթը:
«Սյունյաց երկիրը» շնորհավորում է «Գանձասար-Կապանի» ֆուտբոլիստներին, մարզչական շտաբի ներկայացուցիչներին, ինչպես նաեւ թիմի բոլոր երկրպագուներին՝ նշանակալի նվաճման համար: