«Գանձասարն» առայժմ չի գոհացնում
ՀՀ ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի 22-րդ առաջնությունում անցկացված չորս հանդիպումներում Կապանի «Գանձասարը» վաստակել է ընդամենը 4 միավոր եւ գնդակների 8-9 հարաբերությամբ զբաղեցնում է առաջնության աղյուսակի 6-րդ հորիզոնականը: «Գանձասարը» մեկնարկային տուրում Գյումրիում «Շիրակին» հաղթելուց հետո, հաջորդ երեք տուրում մեկ միավոր է վաստակել: Չորս խաղից երեքում արձանագրվել է 3:2 հաշիվը, երկու անգամ այդ հաշվով պարտվել է, այդ թվում Երեւանի «Արարատի» հետ օգոստոսի 31-ին կայացած արտագնա հանդիպման ժամանակ: Դրանից հետո էր, որ «Ֆուտբոլ+» շաբաթաթերթը գրել է. «Մենք հեռու ենք այն մտքից, որ «Գանձասարը» կորցրել է իր մարտական դեմքը: Բայց այն, ինչ տեսանք «Արարատի» հետ խաղում` վատ իմաստով մեծապես զարմացրեց, եւ պետք է լուրջ ահազանգ լինի: Խաղադաշտում չկար համերաշխ ու համախմբված կոլեկտիվը, որ մենք տեսել ենք Ղազախստանի «Ակտոբեի» հետ Եվրալիգայի գավաթի խաղարկության արտագնա մրցավեճում»:
Նշենք նաեւ, որ 2014թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի սեպտեմբերի 6-ին կայացած Չեխիա-Հայաստան հանդիպմանը հայտավորվել էին «Գանձասարի» ֆուտբոլիստներ` դարպասապահ Արսեն Բեգլարյանը, պաշտպաններ Հրայր Մկոյանը եւ Արթուր Ավագյանը: Ընդ որում` Հրայր Մկոյանը մասնակցեց հայ ֆուտբոլասերներին մեծ ոգեւորություն պատճառած` հաղթական ելքով այդ հանդիպմանը: