«Գանձասարը» մրցաշրջանն ավարտեց հաղթանակով
Կապանի «Գանձասարը» (ակումբի նախագահ՝ Վլադիկ Առաքելյան, թիմի ավագ մարզիչ՝ Կարեն Բարսեղյան) մայիսի 20-ին «Լեռնագործ» մարզադաշտում ընդունեց Երևանի «Փյունիկ-2»-ին: Կապանյան թիմի համար խաղը ոչ մի նշանակություն չուներ, քանզի արդեն նվաճել էր հաղթողի կոչումը: Հենց խաղասկզբում, օգտվելով դարպասապահի անփույթ խաղից, «Գանձասարի» թիմի ավագ Օրբելի Համբարձումյանը բացեց խաղի հաշիվը: Մինչև խաղակեսի ավարտը թիմերը փոխանակվեցին գոլերով, և  հանդերձարան գնացին, երբ լուսատախտակին վառվում էր 3:3 հաշիվը:
Երկրորդ խաղակեսում «Գանձասարը» ևս երկու անգամ գրավեց հյուրերի դարպասը, ինչին հյուրերը պատասխանեցին մեկ գոլով: Ի վերջո ստացվեց դիտարժան խաղ, ինչից շահեց հանդիսականը:
Ընդ որում հանդիսականը խաղավարտից հետո ականատես եղավ մի հաճելի իրադարձության. Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի խորհրդական Արթուր Սահակյանը չեմպիոնական գավաթը և ոսկե մեդալներ հանձնեց «Գանձասար»-ի ֆուտբոլիստներին և մարզչական կազմին, ինչին հաջորդեցին շնորհավորանքները և բարեմաղթանքները:
Ամենավերջում «Սյունյաց երկիրը» դիմեց «Գանձասարի» գլխավոր մարզիչ Կարեն Բարսեղյանին հետագա պլանների առնչությամբ: Նա փոխանցեց, որ լարված մրցաշրջանից հետո ուզում են հանգստանալ, այնուհետև կնախանշեն առաջիկա ծրագրերը: