«Գազպրոմ Արմենիա»-ն հերքում է ՊԵԿ-ի հայտարարությունը
«Գազպրոմ Արմենիա»-ն հերքում է տարածել՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ընկերությունում «բացահայտված» առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքերի մասին հրապարակման կապակցությամբ:
«Գազպրոմ Արմենիա»-ն հիշեցրել է, որ ընկերությունը տարիներ շարունակ Հայաստանի Հանրապետության առաջին խոշոր հարկ վճարողն է եղել եւ մշտապես իր գործունեությունը ծավալել է բացառապես ՀՀ հարկային օրենսդրությանը համապատասխան՝ դրա արդյունքում ՊԵԿ-ից պարբերաբար ստանալով «Օրինապահ հարկ վճարողի» հավաստագրեր:
«ՊԵԿ-ի կողմից ներկայացված հրապարակման մեջ ներառված «համեմատական հետազոտությունները» կատարված են ոչ համադրելի ժամանակաշրջանների եւ ոչ համադրելի մեծությունների հիման վրա, ընկերությանը ներկայացված չէ վարչական մարմնի կողմից ձեռք բերված որեւէ ապացուցողական փաստ, ինչը, ընկերության կարծիքով, հանգեցրել է անհեթեթ եզրահանգումների: ՊԵԿ-ի նման գործելաոճը կարող է վտանգել ընկերության ձեռք բերած գործարար համբավը եւ ձախողել ընկերության բնականոն գործունեությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
«Գազպրոմ Արմենիա»-ն տեղեկացրել է նաեւ, որ այսօր՝ ժամը 12:00-ին, ընկերությունում նախատեսված մամուլի ասուլիսին հրավիրում է նաեւ ՊԵԿ-ի համապատասխան մասնագետներին՝ «իրենց ներկայացրած եզրահանգումները հանրությանը հիմնավորելու համար»: