«Սյունյաց երկիրը» շնորհավորում է Ձեզ՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Երկու տարի առաջ՝ 2018 թվականին, Դուք տեղափոխվեցիք Սյունիքից՝ պաշտոնական առաջխաղացման պատճառով:
Առաջին հայացքից թվում էր, թե մոռացվելու եք, ինչպես մոռացվել են Սյունիք եկած-գնացած բարձրաստիճան զինվորականներից, պաշտոնյաներից շատերը:
Սակայն, ի տարբերություն նրանց, Դուք եւ Ձեր բարի համբավը մնաց սյունեցիների հիշողության մեջ:
2009-13 թթ. ՀՀ զինված ուժերի 1-ին բանակային միավորման շտաբի պետն էիք, 2013-18 թթ.՝ նույն կորպուսի հրամանատարը: Եվ բազմաթիվ մասնագետների ու փորձագետների գնահատմամբ լավագույնս էիք կատարում շտաբի պետի եւ հրամանատարի Ձեր պարտականությունները:
Դրանում մենք վերստին համոզվեցինք 2016-ի ապրիլյան օրերին (երեք անգամ մեր ստեղծագործական խումբը եղավ կորպուսի կողմից պաշտպանվող դիրքերում):
Դրանում համոզվեցինք՝ քանիցս մասնակցելով զորամիավորման մեծամասշտաբ վարժանքներին, որոնք ամեն անգամ ցուցանում էին Ձեր գլխավորած զորամասերի մարտական բարձր պատրաստվածությունը:
Բայց Ձեր սյունիքյան գործունեությունը չէր պարփակվում միայն զինվորական կյանքով:
Դուք սյունեցիների հետ էիք ե՛ւ դժվարությունների ժամին, ե՛ւ ուրախության կամ տոնական պահերին: Պարզապես դարձել էիք մեզանից մեկը եւ մերժում էիք այն ամենը, ինչ մերժելի էր Սյունիքի համար: Ուշագրավ էր հատկապես Ձեր հարգալից վերաբերմունքը խոսքի ազատության եւ հատկապես մարզային «Սյունյաց երկրի» հանդեպ:
Նաեւ այդ ամենի արդյունքում էր, որ Ձեզ շնորհվեց Գորիսի պատվավոր քաղաքացու կոչում:
Այդ ամենի շնորհիվ էր, որ երկու անգամ Ձեզ վստահվեց Սյունյաց աշխարհի բոլոր վանքերի գլուխ եւ շնորհաբաշխության աղբյուր Տաթեւի վանքի խաչի քավորի դերը:
Դուք հասցրել էիք ծանոթանալ Սյունիքի հազարամյակների հերոսական պատմությանը եւ առիթի դեպքում բարձրաձայնում էիք ճշմարտությունը՝ Սյունիքը եղել եւ մնում է հայոց անկախ պետականության հավերժական ողնաշարը:
Հաշվի առնելով Ձեր բարձր պրոֆեսիոնալիզմը, հայրենյաց գործերին Ձեր նվիրվածությունը, առաջ եք քաշվել ու այսօր հանդիսանում եք ՀՀ ԶՈՒ եւ ՌԴ ԶՈՒ Զորքերի ուժերի Միացյալ խմբավորման հրամանատար` դրանից բխող ամբողջ պատասխանատվությամբ:
Շնորհավորում ենք Ձեր ծննդյան 53-րդ տարեդարձը, ցանկանում ընտանեկան երջանկություն եւ նորանոր հաջողություններ հրամանատարական պատասխանատու պաշտոնում՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության: