Գրադարանային համակարգի սիրելի՛ աշխատակիցներ,
գրադարանային գործի հարգելի՛ մասնագետներ
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ։
Իհարկե ամեն օր չէ առիթ ընձեռվում մեզ խոսելու գրադարանավարների մասին, սակայն դա որևէ կերպ չի նվազեցնում այն կարևորությունը, որն ունեք դուք՝ առողջ հասարակություն ձևավորելու գործում:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման պայմաններում մատաղ սերնդի շրջանում դուք եք արթուն պահում գրքի և ընթերցանության նկատմամբ սերը՝ հանդես գալով որպես ընթերցողի խորհրդատու:
Գաղտնիք չէ, որ կիրթ ու բանիմաց սերունդն է մեր ապագայի երաշխավորը և այս համատեքստում առավել է արժևորվում ձեր կատարած աշխատանքը։ Համոզված եմ, որ այսուհետ էլ շարունակելու եք նույն ոգով, և ձեր հոգատար ու բարյացակամ վերաբերմունքի շնորհիվ կարողանալու եք գրավել ընթերցասեր հասարակության ուշադրությունը՝ նրանց հաղորդակից դարձնելով գրականությանն ու հոգևոր-մշակութային արժեքներին:
Ձեր առաքելությունը կարևորելով` մենք ծրագրային հստակ մոտեցում ենք որդեգրել և փորձում ենք լուծում տալ համայնքային գրադարանների պայմանների բարելավման տասնամյակների խնդրին: Համոզված եղեք, որ Կապանի համայնքապետարանը շարունակելու է համայնքի գրադարանների արդիականացման, համալրման և տեխնիկական հագեցվածության ապահովման ծրագրերը, որպեսզի թե՛ ձեր և թե՛ գրադարանային ծառայություններից օգտվող մեր համաքաղաքացիների համար ապահովվեն լիարժեք պայմաններ:
Եվս մեկ անգամ ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեր մասնագիտական տոնի առթիվ և մաղթում արդյունավետ աշխատանք՝ գրադարան-ընթերցող կապը մշտապես ամուր պահելու համար: