Գեւորգ Փարսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Նինբո քաղաքում մասնակցել է Չինաստան-Կենտրոնական եւ Արեվելյան Եվրոպայի երկրների 2025 թվականի քաղաքապետերի ֆորումին
27.05.2025 21:11
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Չժեցզյան նահանգի Նինբո քաղաքի քաղաքապետ Թան Ֆեյֆանի հրավերով մայիսի 21-24-ը Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի գխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվել է Նինբո քաղաքում և մասնակցել Չինաստան-Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների 2025 թվականի քաղաքապետերի ֆորումի բացման պաշտոնական արարողությանը:
Ֆորումն անցկացվել է «Տեղական զարգացման հնարավորությունների ընդլայնում միջազգային համագործակցության միջոցով» խորագրի ներքո, որը նպատակ ուներ էլ ավելի ամրապնդելու Չինաստանի քաղաքների և Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների միջև բարեկամական հետագա հարաբերությունները, ինչպես նաև ընդլայնելու տարբեր ոլորտներում համագործակցությունները։
Պատվիրակության անդամները ներկա են գտնվել նաև China-CEEC Expo 4-րդ ցուցահանդեսի բացմանը, շրջել տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին, այդ թվում նաև այցելել Նինբոյի խոշոր կազմակերպություններ, որոնք ներդրումներ ունեն Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրներում։
Այցի շրջանակներում համայնքի ղեկավարը մասնակցել է նաև Նինբոյի քաղաքապետի կողմից, ի պատիվ պատվիրակությունների ղեկավարների կազմակերպված պաշտոնական ընդունելության ճաշին, շփվել քաղաքապետի հետ, ինչպես նաև Կապան-Նինբո բարեկամական հարաբերությունների շրջանակում հանդիպում ունեցել Նինբոյի քաղաքային ժողովրդական կառավարության արտաքին գործերի վարչության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Սյու Լեպինի և Արտաքին գործերի վարչության Ասիայի հարցերով տնօրեն Յու Յինիի հետ։