Հարգելի՛ համայնքային ծառայողներ,
Կապան համայնքի ավագանու անդամներ,
ՏԻՄ համակարգի հարգելի՛ աշխատակիցներ, գործընկերներ
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրվա կապակցությամբ: 1996 թվականի նոյեմբերի 10-ին Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացվեցին տեղական ինքնակառավարման մարմինների առաջին ընտրությունները, որով հիմք դրվեց նախ համակարգի կայացման, ապա զարգացման բարդ ու կարևոր գործընթացին։
Իր գոյության 28 տարիների ընթացքում համակարգը զգալի առաջընթաց է արձանագրել ու դարձել մեր պետության կառավարման կարևոր բաղադրիչներից: Այսօր մենք ունենք հրապարակային աշխատելաոճով և թափանցիկ սկզբունքներով առաջնորդվող համակարգ, որը հնարավորություն է տալիս մեր քաղաքացիներին իրենց ակտիվ ու անմիջական մասնակցությունը ունենալ համայնքի կառավարմանը և տեղական մակարդակում որոշումների կայացմանը։
Նկատի առնելով, որ այս ուղղությամբ արդեն իսկ ունենք շոշափելի առաջընթաց, ես համոզված եմ, որ վստահության ու համերաշխության մթնոլորտում իրականացված աշխատանքով, համայնքի առջև ծառացած խնդիրների լուծման գործընթացում բնակիչների ներգրավումով միայն կկարողանանք ապահովել բնակչության համար ցանկալի արդյունք: Մենք որդեգրել ենք Կապան համայնքի համաչափ զարգացման սկզբունքը՝ ապահովելու յուրաքանչյուր բնակավայրի կայուն զարգացումը և յուրաքանչյուր բնակչի բարեկեցիկ կյանքը։ Մեր հաջողությունը կախված է մեր միասնական ջանքերից, և միայն համախմբված աշխատելով կկարողանանք ապահովել Կապան համայնքի բարգավաճումն ու մեր բոլորի բարօրությունը։
Իհարկե այս ամենի իրականացման գործում իրենց կարևոր դերակատարումն ունեն համակարգի աշխատողները, ովքեր մեծ պատասխանատվությամբ ու պատրաստակամությամբ, իրենց ամենօրյա սրտացավ աշխատանքով լուծում են սոցիալական, տնտեսական և համայնքային բազմաբնույթ հարցեր, մշտապես գտնվելով քաղաքացիների կողքին՝ նրանց հուզող խնդիրներն ու կարիքները առաջնահերթ համարելով։
Հարգելի՛ գործընկերներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով բոլորիս՝ մաղթում եմ ամուր առողջություն, համբերատարություն, եռանդ, մարտահրավերները հաղթահարելու վճռականություն, նվիրված և արդյունավետ աշխատանք: