Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Շինարարի օրվա առթիվ: Այս տոնը լավ առիթ է վերահաստատելու այն խորը հարգանքը, որ հայ ժողովուրդը տածում է շինարարների նկատմամբ: Եվ դա լիովին արդարացված է, քանի որ հայ շինարարներն իրենց ուրույն ոճով և անհատական ձեռագրով առանձնացել են բոլոր ժամանակներում՝ ստեղծելով արժեքներ, որոնք վերածվել են մշակութային ժառանգության։
Այսօր էլ մեր համայնքում ակտիվ շինարարական աշխատանքներ են ընթանում՝ իրագործելու բնակելի, վարչական, հասարակական շենքերի, դպրոցների, մանկապարտեզների, տասնյակ կիլոմետր ճանապարհների, ջրագծերի, խաղահրապարակների, հանգստյան գոտիների կառուցման ծրագրերը: Այս ամենը համայնքի զարգացման և բնակիչների կյանքի որակի բարելավմանն ուղղված կարևոր քայլեր են, որոնք հնարավոր են դառնում մեծ թիմի` շինարարների, նախագծողների, տեխհսկիչների, ճարտարագետների հետևողական աշխատանքի, վարպետության և համայնքի հանդեպ ունեցած հոգատար վերաբերմունքի շնորհիվ։
Ձեր կատարած աշխատանքը նոր կյանք և շունչ է հաղորդում մեր քաղաքային միջավայրին՝ այն դարձնելով ավելի հարմարավետ և գրավիչ ոչ միայն մեր բնակիչների, այլև Կապան այցելող հյուրերի համար։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլոր շինարարներին մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթում տեղծագործ ու անվտանգ աշխատանք` բարձրորակ և հուսալի կառույցներ ստեղծելու դժվարին, բայց և շնորհակալ գործում։