Գեւորգ Փարսյանը հյուրընկալել է Շվեդիայի դեսպանին
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն այսօր համայնքապետարանում ընդունել է ՀՀ-ում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին և ՄԱԶԾ հայաստանյան մշտական ներկայացուցիչ Նատիա Նացվլիշվիլիին: Աշխատանքային հանդիպմանը ներկա են եղել նաև դեսպանատան և ՄԱԶԾ հայաստանյան ներկայացուցիչները և ԵՄ պատվիրակության համագործակցության հարցերով ղեկավարի տեղակալ Սիլյա Կասմաննը:
????Ողջունելով դիվանագետի առաջին այցը Կապան՝ համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Սյունիքի մարզը ուշադրության կենտրոնում պահելու համար՝ հատկապես հետպատերազմյան ժամանակահատվածում։ Գ․ Փարսյանը մանրամասն ներկայացրել է տարածաշրջանում վերջին զարգացումները, դրանց հետևանքները և առկա մարտահրավերները, որոնք բացասաբար են անդրադառնում համայնքի անվտանգային և սոցիալ-տնտեսական վիճակի վրա։ Որպես առաջնային խնդիրներ, որոնք լուծման կարիք ունեն, նշվել է կենսական նշանակություն ունեցող ճանապարհների հիմնանորոգման և նորերի կառուցման խնդիրները՝ այդ համատեքստում կարևորելով հյուսիսը հարավին կապող ճանապարհի կառուցումը, որը պետք է իրականացվի Եվրամիության աջակցությամբ։
????Հյուրերը, իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել ջերմ ընդունելության համար և քննարկման ներկայացրել համայնքի զարգացման, բնապահպանական, տեղական ինքնակառավարմանը վերաբերող, համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները և պատրաստակամություն հայտնել ընդլայնելու Սյունիքի մարզին ուղղված աջակցությունը։