Գիտելիքի և դպրության օրը Կապանի արվեստի քոլեջում
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի նախորդ ուստարվա շրջանավարտներից վեցը ընդունվել է հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ։ Այս ուստարում քոլեջի շեմին առաջին անգամ ոտք է դրել 30 ուսանող, որոնց համար նոր-նոր սկսվում է «ճանապարհորդությունը» արվեստի անիմանալի աշխարհում։ Օրվա խորհրդին՝ Գիտելիքի և դպրության տոնին և նոր ուստարվա մեկնարկին պատշաճող հանդիսություն տեղի ունեցավ կրթօջախի բակում։ Շնորհավորանքի խոսքով հանդես եկավ «Դերասանական արվեստ» մասնագիտությամբ 4-րդ կուրսեցի Աննա Ժամկոցյանը։ Տերունական աղոթք հնչեցրեց Վահանավանքի հոգևոր հովիվ Ավետիք քահանա Մարտիրոսյանը և բարի երթ մաղթեց քոլեջի ուսանողներին և դասախոսներին։
Ողջերթի խոսքով հանդես եկան N զորամասի սպա-հոգեբան, լեյտենանտ Սարգիս Հովհաննիսյանը, առաջին կուրսեցի Էդիտա Հարությունովայի տատ Ռուզաննա Հակոբյանը, քոլեջի ուսանողական խորհրդի նախագահ Մերուժան Ավանեսյանը։ Քոլեջի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանը ցանկացավ, որ գիտելիք ստանալու խանդավառությունն ու բարձր տրամադրությունը կրթօջախի սաներին ուղեկցի ուսումնառության ողջ տարվա ընթացքում և համոզմունք հայտնեց, որ մեկնարկող ուստարին լինելու է կրթության և գիտելիքների վերաարժևորման տարի, և հաջողություններ մաղթեց մանավանդ առաջին կուրսեցիներին։ Քոլեջի երկարամյա դասախոս Էլեն Հովհաննիսյանն ավարտում է մանկավարժական գործունեությունը, ինչի առթիվ տնօրենը նրան հանձնեց շնորհակալագիր։
Հանդիսությունը ներառում էր երաժշտական կատարում՝ «Ժողովրդական գործիքներ» մասնագիտացման ուսանողուհիներ Ալլա Գրիգորյանը և Նարե Մովսիսյանը հնչեցրին հայկական ժողովրդական երգ «Աման թելո», իսկ քոլեջի «Պարարվեստի» մասնագիտության ուսանողուհիները կատարեցին «Ուզունդարա» և «Քոչարի» ժողովրդական պարերը։