Լեւոն Հարությունյան, Գորիսի բժշկական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ, մաշկավեներաբան
Գորիսի  բժշկական կենտրոնում տարիների ընթացքում ձեւավորվել են լավագույն ավանդույթներ, որոնց պահպանմանն են միտված եղել բոլոր ղեկավարների քայլերը, ծրագրերը: Կենտրոնի տնօրենի պաշտոնակատար նշանակված Գագիկ Թունյանը համարյա ինը տարի աշխատել է մեր կենտրոնում եւ քաղաքում լավագույն վիրաբույժի համբավ ունի: Ողջունում ենք որպես վիրաբույժի նրա վերադարձը մեր կենտրոն եւ ասում՝ բարի գալուստ արդեն որպես տնօրեն: Համոզված եմ` նա կկարողանա համատեղել վարչական աշխատանքը բուժական գործի  հետ եւ  ավելի կկատարելագործի հիվանդանոցի վիրահատական գործունեությունը: Հուսով եմ` նրա աշխատանքի շնորհիվ Գորիսի բժշկական կենտրոնն ավելի շատ հաջողություններ կգրանցի եւ էլ ավելի որակյալ բուժսպասարկում կիրականացնի, ինչը բխում է նախեւառաջ ազգաբնակչության շահերից:
Շողիկ Թունյան, թերապեւտիկ բաժանմունքի վարիչ
Գագիկ Թունյանին` որպես տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, աշխատակազմին ներկայացնելն անցավ ջերմ մթնոլորտում: Նա այս հիվանդանոցի նախկին կադրերից է, որպես մարդ եւ բժիշկ ունի լավագույն հատկանիշներ, եւ կարծում եմ` այս փոփոխությունն էլ ավելի կզարգացնի մեր ավանդույթները եւ կվերականգնի հիվանդների հավատն առ բժիշկ: Գորիսի բժշկական կենտրոնը` որպես շրջանային հիվանդանոց, կշարունակի բարձր մակարդակով բուժօգնություն ցուցաբերել գորիսեցիներին եւ, ինչու չէ, նաեւ մարզի բնակչությանը:
Եկատերինա Հայրապետյան, բժիշկ-լաբորանտ
Գագիկ Թունյանին ճանաչում եմ մեր կենտրոնում աշխատելու տարիներից: Նա առաջին հերթին հայտնի է որպես հմուտ վիրաբույժ, ով իր մասնագիտական հմտությունները ծառայեցրել է տեղի բնակչության որակյալ բուժսպասարկումն ապահովելու համար: Չեմ ուզում ժամանակից շուտ փորձել գնահատական տալ նրա նշանակմանը, քանի որ մի բան է լավ վիրաբույժ լինելը, մեկ այլ բան` ադմինիստրատիվ աշխատանք իրականացնելը: Բայց համոզված եմ` նրա գիտելիքները, կարողությունները բավարար են հիվանդանոցում կուտակված շատ խնդիրների լուծման, բացթողումների լրացման համար: Իհարկե, ես չէ, որ պետք է խոսեմ կենտրոնի խնդիրներից, բայց ակնկալում եմ դրանց լուծումը տեսնել, ինչի համար Գագիկ Թունյանը պոտենցիալ եւ հնարավորություն ունի:
Ռայա Մեժլումյան, թերապեւտ, բժիշկ-լաբորանտ
Դեռեւս տարիներ առաջ եմ հնարավորություն ունեցել մեծ տպավորություն ստանալ Գագիկ Թունյան բժշկի աշխատանքից, քանի որ համագործակցելու բազում առիթներ ենք ունեցել: Գրագետ, բանիմաց ու կազմակերպված բժիշկ է, եւ ուրախ եմ, որ տնօրենի պաշտոնակատար է նշանակվել մեր հող ու ջրում ծնված, նախկինում մեր կոլեկտիվում աշխատած անձնավորությունը: Վստահ եմ` որպես տնօրեն նա նույնպես կկարողանա արդարացնել բոլորիս սպասելիքները, քանի որ իր աշխատանքում հետեւողական է, սիրում է համագործակցել, աջակցել, յուրաքանչյուր վրիպում շտկել, ուղղություն ցույց տալ: Այնպես որ՝ մեծ ոգեւորությամբ ենք ընդունել նրան եւ, հուսով ենք, մեր սպասելիքները կարդարանան, շատ հարցերի դրական լուծում կտրվի:
Սուսաննա Մինասյան, ավագ բուժքույր
Շատ ուրախ ենք եւ գոհ, որ Գագիկ Թունյանն է ստանձնել կենտրոնի ղեկավարի պաշտոնը, քանի որ նրա հետ աշխատելու փորձ ունենք, եւ պետք է նշեմ, որ նրա հետ համագործակցությունը հաջողվել է: Թերեւս նրա մարդկային լավագույն հատկանիշներով օժտված լինելու հանգամանքով էին պայմանավորված պաշտոնական ընդունելության ժամանակ կոլեկտիվի ոգեւորությունը, հոտնկայս ծափահարությունները: Ինչպես յուրաքանչյուր հիվանդանոցում, այստեղ նույնպես առաջանում են խնդիրներ, որոնց նա կկարողանա համապատասխան լուծում տալ: Հանուն արդարության պետք է նշեմ, որ քսան տարուց ավելի է` ավագ բուժքույր եմ եւ ոչ մի ղեկավարի գործունեությունից դժգոհ չեմ եղել: Համոզված եմ` Գագիկ Թունյանը պատնեշի նման կկանգնի կոլեկտիվի թիկունքին: