Գորիսի պետական քոլեջ. տասնամյակների փառավոր ավանդույթները շարունակելու վճռականությամբ
Սեպտեմբերի 1-ին, ավանդույթի համաձայն, Գորիսի պետական քոլեջում անցկացվեց տոնական ցերեկույթ՝ նվիրված Գիտելիքի եւ դպրության օրվան:
Կրթօջախն ամենայն պատշաճությամբ էր նախապատրաստվել նոր ուսումնական տարվան:
Այս տարի նույնպես կրթօջախը գրկաբաց դիմավորեց իր ուսանողներին եւ հատկապես նրանց, ովքեր առաջին անգամ են ոտք դնում Գորիսի ամենահին եւ բարեհամբավ ուսումնական հաստատության շեմին: Իսկ նոր ընդունվածների թիվը 141 է:
Ներկաներին ողջույնի խոսք հղեցին հաստատության  տնօրեն Կարեն Լազարյանը, ուսումնական հարցերով փոխտնօրեն Դավիթ Ջուլհակյանը եւ դասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ:
Տոնն առանձնահատուկ էր մեկ այլ առումով եւս. հանդիսավոր արարողության ժամանակ դիպլոմներ հանձնվեցին  Գորիսի պետական քոլեջի նախորդ ուսումնական տարվա շրջանավարտներին:
Դիպլոմները հանձնեց քոլեջի տնօրեն Կարեն Լազարյանը, ով իր շնորհավորանքի խոսքում բարի երթ մաղթեց շրջանավարտներին՝ ցանկանալով  հաջողություններ եւ, իհարկե, ստացած  մասնագիտական գիտելիքները կյանքում իրացնելու հնարավորություն: Տնօրենը նաեւ նշեց, որ կրթված քաղաքացին է Հայաստանի Հանրապետության  հուսալի ապագան եւ մեր ազգային անվտանգության գլխավոր գրավականը :
Միջոցառման ավարտին շրջանավարտները հնարավորություն ունեցան իրենց շնորհակալանքի խոսքը հղելու տնօրենությանը, դասախոսական անձնակազմին, ինպես եւ վերհիշել ուսումնառության տարիների գեղեցիկ ու հիշարժան դրվագները:
Բարի երթ, նոր ուսումնական տարի: