Գորիսում, Մեղրիում, Տաթեւում, Տեղում ավագանիներն ընտրված են, թեեւ պարզ չէ, թե Մեղրիում եւ Տաթեւում ո՞ր քաղաքական ուժի ներկայացուցիչը կգլխավորի համայնքը
24.10.2021 16:09
Հոկտեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել թիվ 34 տարածքային ընտրական հանձնաժողովի նիստ, որի ընթացքում հաստատվել են 2021 թ, հոկտեմբերի 17-ին Գորիս, Տաթեւ, Տեղ համայնքներում կայացած ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքները:
Հանձնաժողովն ըստ համայնքների յուրաքանչյուր կուսակցության հատկացրել է հասանելիք տեղերն ավագանու կազմում:
Ըստ այդմ՝ Գորիս համայնքում «Ա.Առուշանյան» դաշինքին հատկացվել է 13 մանդատ, «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցությանը՝ 1 մանդատ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ 7 մանդատ:
Տաթեւ համայնքում  «Ապրելու երկիր» կուսակցությանը հատկացվել է 2 մանդատ, «Շանթ դաշինք» կուսակցությանը՝ 6 մանդատ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ 7 մանդատ:
Տեղ համայնքի ավագանում «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը կունենա 5 մանդատ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 10 մանդատ:
Այսօր տեղի է ունեցել նաեւ թիվ 35 տարածքային ընտրական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում բաշխվել են Մեղրի համայնքի ավագանու կազմում ընտրությանը մասնակցած կուսակցություններին հատկացվելիք տեղերը:
2 մանդատ կունենա «Ազատական» կուսակցությունը, 6 մանդատ՝ «Հանրապետություն» կուսակցությունը, 5 մանդատ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, 2 մանդատ՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը:
Ավագանու ցուցակներում ընդգրկվածներն ինքնաբացարկ կարող են ներկայացնել մինչեւ հոկտեմբերի 27-ը՝ ժամը 14.00-ն: Իսկ հոկտեմբերի 28-ին կկազմվեն նշված համայնքների ավագանու անդամների անվանական ցուցակները: