Գորիսը հաշվետվություն եւ բացատրություն է պահանջում Վահե Հակոբյանից
(Գորիս համայնքի ավագանու ուղերձը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանին)
Հարգելի պարոն վարչապետ
Տասներորդ ամիսն է՝ Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի եւ Գորիս համայնքի տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջեւ լարված իրավիճակ է:
Մեզ համար անհասկանալի պատճառներով նա հրաժարվում է համագործակցել Գորիս համայնքի ընտրյալ ղեկավարի ու ավագանու հետ:
Անհամերաշխություն է սերմանում համայնքի բնակիչների միջեւ:
Ոչինչ չի անում Գորիս համայնքի առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Համառորեն հրաժարվում է այցելել Գորիս եւ շփվել մարդկանց հետ:
Ելնելով վերը շարադրվածից՝ պահանջում ենք՝
1. Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանին գործուղել Գորիսի համայնքապետարան՝ հաշվետվություն տալու իր գործունեության մասին եւ բացատրություն տալու ավագանուն հետաքրքրող եւ համայնքին առնչվող հարցերի վերաբերյալ,
2. մարզպետի ակնկալվող հաշվետվությանն ու բացատրությանը նվիրված ավագանու նիստին մասնակից դարձնել ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Դավիթ Լոքյանին եւ թիվ 12 ընտրատարածքից ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Աշոտ Արսենյանին, Մերուժան Սիմոնյանին, Ավետ Սարգսյանին:
3. Մարզպետի՝ հաշվետվությունից եւ բացատրությունից խուսափելու դեպքում հրավիրել Գորիս համայնքի ավագանու նոր նիստ՝ ստեղծված աննախադեպ իրավիճակը քննարկելու եւ Գորիսի տեղական ինքնակառավարման մարմինների գործունեության ճանապարհին առաջացած արհեստական խոչընդոտը հաղթահարելու համար:
Սույն ուղերձն ընդունվել է Գորիս համայնքի ավագանու 2017թ. հունիսի 28-ի նիստում: Կողմ են քվեարկել ավագանու նիստին մասնակցող 9 անդամից բոլորը: