Գիրքը ընթերցողին մոտեցնելու նպատակով Կապանի Ալ. Շիրվանզադեի անվան դրամատիկական թատրոնում «Էդիթ-Պրինտ» հրատարակչությունը եւ «Սյուն» գրախանութների ցանցը համատեղ կազմակերպել էին միանգամից երկու գրքի շնորհանդես: «Խաղացողը» գիրքը հեղինակել է ամերիկացի հետաքննող լրագրող, կենսագրական գրքերի հեղինակ Ուիլյամ Չ. Ռեմփելը: Սա գիրք է այն մասին, թե ինչպես անփող, ութամյա կրթությամբ, թերուս Քըրք Քըրքորյանը դարձավ կապիտալիստական պատմության խոշորագույն գործարարներից մեկը: Երկրորդ գրքի «Հայկական թավշյա հեղափոխություն» հեղինակը քաղաքագետ, Գլոբալիզացիայի եւ տարածաշրջանային համագործակցության վերլուծական կենտրոնի խորհրդի նախագահ Ստեփան Գրիգորյանն է: Գրքում ներկայացվում է վերջին մի քանի տարիներին Հայաստանում տիրող քաղաքական իրավիճակը, ինչպես նաեւ երկրում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացների ժամանակագրությունն ու վերլուծությունը՝ սկսած 2018թ.մարտի 31-ից, երբ ընդդիմության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանն իր կողմնակիցների հետ Գյումրի քաղաքի կենտրոնական Վարդանանց հրապարակից սկսեց  քայլարշավը միչեւ Երեւան, մինչեւ մայիսի 8-ը, երբ Հայաստանի Հանրապետության ազգային ժողովի արտահերթ նիստում Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվեց վարչապետ:
Թատրոնի դահլիճում մշակութային այս միջոցառման առթիվ բարեմաղթանքի խոսք ասաց Կապանի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Նարեկ Ղահրամանյանը: «Էդիթ-Պրինտ» հրատարակչության հիմնադիր տնօրեն Մկրտիչ Կարապետյանը ներկայացրեց «Էդիթ-Պրինտ» հրատարակչությանը, որ հիմնադրվել է մոտ 25 տարի առաջ: Պատմեց, թե վերջերս ինչ գրքեր են դրվել ընթերցողի սեղանին: Մասնավորապես, «Խաղացողը» գիրքը լեւյս է տեսել այս տարվա հունվարի 23-ին եւ հասցրել դառնալ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ազգային բեսթսելլեր՝ այսինքն՝ ամենաշատ վաճառված գրքերից: «Էդիթ-Պրինտ» հրատարակչությունն անմիջապես ձեռք բերեց գրքի հեղինակային իրավունքը եւ այն Հայաստանում արդեն իսկ հասցրել է դառնալ ազգային բեսթսելլեր: «Էդիթ Պրինտ» հրատարակչության կոմերցիոն տնօրեն Արեգ Կարապետյանը նշեց, որ իրենց համար շատ կարեւոր է, որ մարզաբնակ ընթերցասերն անմասն չմնա մշակութային միջոցառումներից: Նաեւ նշեց, որ երկու գրքերն էլ լույս են ընծայվել միաժամանակ: Գրքերի շնորհանդեսի անհրաժեշտությունը իր ելույթում կարեւորեց «Ծիածան» առաջնորդների կենտրոնի տնօրեն Սուսաննա Մարտիրոսյանը:
Ի դեպ, թատրոնի ճեմասրահում «Էդիթ-Պրինտ» հրատարակչության գրքերի ցուցադրանք-վաճառք էր կազմակերպվել: Կապանցի ընթերցողը հնարավորություն ունեցավ ձեռք բերել իր նախընտրած գիրքը: