Գրքերը հասան հասցեատերերին
Գիրք նվիրելու օրվա շրջանակում հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից Տեղ համայնքի՝ Տեղ, Խնածախ, Կորնիձոր բնակավայրերի, Կապան համայնքի Սյունիք բնակավայրի ակումբ-գրադարանի և Դավիթբեկ գյուղի դպրոցի գրադարանները գեղարվեստական գրականություն ստացան:
- Հունվարին Հայաստանի ազգային գրադարան ներկայացրինք մարզային գրադարանի սպասարկման և մանկական բաժիններում 2022 թվականին առավել ընթերցված տասը գրքերը, ցուցակները ներկայացրել եմ Ազգային գրադարան, որտեղից էլ եղավ գրքային այդ նվիրատվությունը: Նրանք առաջարկել, մենք էլ ներկայացրել ենք սահմանամերձ հինգ համայնքի գրադարանները,- «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց Սյունիքի մարզային գրադարանի տնօրեն Լիաննա Գասպարյանը:
Փետրվարի 27-ին մարզային գրադարանի սպասարկման բաժնում Դավիթբեկ գյուղի դպրոցի և Սյունիք բնակավայրի ակումբ-գրադարանի գրադարանավարուհիներ Անուշիկ Գևորգյանը և Ռիտա Պետրոսյանը ստացան իրենց հասանելիք գրականությունը: Նաև երախտագիտություն հայտնեցին Սյունիքի մարզային գրադարանին՝ իրենց գրադարանների գրքային ֆոնդը համալրելուն նպաստելու համար:
Գիրք նվիրելու օրվա առթիվ Ազգային գրադարանը գրքեր էր ուղարկել նաև Կապանում տեղակայված զորամասի զինվորներին: Գրքերի կապոցների հետ Ազգային գրադարանի ուղերձն էր. «Գրքատոնը մեզ համար մի լավ առիթ է, որ հայտնենք խորին երախտագիտություն հայրենիքի պաշտպանին: Իսկ Ազգային գրադարանն իր գրքերով միշտ քո կողքին է»: