Գրքի շնորհանդես էլեկտրոնային գրադարանում
«Հայ արվեստի տուն. գրական մեղեդիներ» գրական-երաժշտական հասարակական կազմակերպության  հիմնադիր նախագահ  Մելսիդա Հակունցի նախաձեռնությամբ 2021 թապրիլի 17-ին Կապանի Դավիթ Բեկ թաղամասի ակումբ-գրադարանում հիմնադրվեց «Զանգեզուրյան ղողանջներ» գրական-երաժշտական խմբակը: Այն ի սկզբանե նպատակ ուներ մի գրքի մեջ մեկտեղել զանգեզուրցի ստեղծագործողների աշխատանքները: Կարճ ժամանակում ընթերցողի սեղանին է դրվել «Զանգեզուրյան ղողանջներ»  համահեղինակային գրքի անդրանիկ հատորը: Ժողովածուի մեջ տեղ են գտել Հայաստանում և արտերկրում ապրող և ստեղծագործող զանգեզուրցիների, ինչպես նաև թեկուզ մեկ անգամ Սյունիք այցելած, նրանով հիացած և տպավորված մարդկանց ստեղծագործությունները՝ նվիրված Սյունյաց աշխարհին, նրա բնաշխարհին, սահմանը հսկող զինվորին, սրտամոտ մարդկանց:
Նոյեմբերի 19-ին «Կապանի ակումբագրադարանային միավորում» ՀՈԱԿ-ի էլեկտրոնային գրադարանում տեղի ունեցավ գրքի շնորհանդեսը: Միջոցառմանը մասնակցում էին գրքի խմբագիր Մելսիդա Հակունցը, «Հայրենի Տավուշ» գրական խմբակի  ղեկավար Նաիրա Գյոզալյանը, այլ հյուրեր,  գրքի համահեղինակներ, գրասերներ:
Մտերմիկ մթնոլորտում հեղինակների կողմից ընթերցվեցին գրքում տեղ գտած սեփական ստեղծագործություններից, հնչեցին երգ ու ասմունք, իսկ ամենավերջում յուրաքանչյուրը ստացավ իրեն հասանելիք գիրքը: