Անգելինա Հովհաննիսյանը սովորում է Կապանի թիվ 13 միջնակարգ դպրոցի ութերորդ դասարանում, նաեւ քաղաքի թիվ 3 երաժշտական դպրոցի վեցերորդ դասարանում: «Շնորհալի, ընդունակ սան է, բազմաշնորհ», - նրա մասին ասում է Անգելինայի ջութակի դասատուն՝ Լիանա Սողոմոնյանը:
Տարիքի հետ կապված անհրաժեշտություն է լինում փոխել գործիքը: Վերջին ժամանակներս Անգելինայի դեպքում եւս նման խնդիր է ծագել. նոր ջութակ ունենալ: Բայց նա սոցիալապես անապահով ընտանիքից է: Տատը եղել է Սյունիքի մարզպետի մոտ՝ աշխատանքի տեղավորման հարցով օժանդակություն խնդրելու, որ կարողանա թոռնուհու համար ջութակ գնել: Եվ ահա հաճելի անակնկալը չուշացավ: Փետրվարի 9-ին Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանը պատանի ջութակահարուհուն հանձնեց նոր ջութակ:
- Մեր դպրոցում միջոցառումներ անցկացվում են: Հուսով եմ, որ անձամբ կհրավիրենք մարզպետին եւ մեր երախտագիտությունը կհայտնենք, նա էլ կունկնդրի Անգելինայի կատարումը եւ կհամոզվի, որ նվերը տեղին եւ ժամանակին է, - ասաց Լիանա Սողոմոնյանը:
Թերթի միջոցով Սյունիքի մարզպետին իրենց շնորհակալությունն են ցանկանում հայտնել փոքրիկ ջութակահարուհու մայրը՝  Անգին Հովհաննիսյանն ու տատը՝ Ասյա Սարգսյանը: