Հաջող մեկնարկ. 100-օրյա պաշտոնավարում
Մեր իրականության մեջ հաճելի եւ հետաքրքիր մշակույթ է ձեւավորվել՝ նշել պաշտոնավարման 100 օրը:
Ավանդույթը չխախտվեց նաեւ 2017թ. փետրվարի 27-ին՝ եւս մեկ հիշարժան օրով հարստացնելով Սիսիանի պատմությունը. Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը Համո Սահյանի անվան մշակույթի տան դահլիճում ամփոփում էր պաշտոնավարման 100-օրյա գործունեությունը:
Ողջունելով ներկաներին՝ քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանն իր ելույթում նշեց, որ պաշտոնավարման 100 օրվա ընթացքում Սիսիան համայնքում իրականացվել են մի շարք աշխատանքներ, բարեփոխումներ կոմունալ տնտեսության եւ բարեկարգման, մշակույթի, տրանսպորտի բնագավառներում:
Ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում են պահվել համայնքային ենթակառույցների աշխատանքները, առանձնակի հոգածության արժանացել նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունները:
100-օրյա պաշտոնավարման հաշվետվության յուրահատուկ ձեւ էր ընտրվել՝ ամփոփ ներկայացնել այն աշխատանքները, որոնք կատարվել էին՝ ցուցադրելով տեսաֆիլմ, որն առավելագույնս լուսաբանեց այդ ամենը: Սիսիանցին մեկ անգամ եւս համոզվեց, որ լավ սկիզբը, հաջող մեկնարկը լավ գործերի, հանրօգուտ գործերի նախապայմանն են:
Այո՛, բավականին փոխվել է Սիսիանը, իսկ այդ փոփոխությունների մեկնարկը տրվեց քաղաքի մուտքի մոտ տեղադրված ժամանակակից ցուցանակից:
Հաճելիորեն աչք են շոյում Սիսիանի Սիսակ Նահապետի անվան հրապարակը եւ հարակից փողոցները լուսավորող լուսատուները, «Սիսիան» վերտառությամբ տեղադրված նստարանները, իսկ նոր աղբամանները, անշուշտ, կստիպեն մեր համաքաղաքացիներին էլ ավելի կարեւորել քաղաքի մաքրությունը:
Անդրադարձ կատարվեց նաեւ հիշատակի ու տոնական օրերին նվիրված միջոցառումներին՝ նշելով, որ դրանք կազմակերպվել եւ անցկացվել են պատշաճ մակարդակով:
Հանուն քաղաքի բարօրության աշխատելը, նախընտրական ծրագրերը կյանքի կոչելն այսուհետ եւս կդառնան Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանի աշխատաոճի կարեւորագույն մասը:
Քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանի 100-օրյա պաշտոնավարումն իրենց գեղեցիկ ելույթով զարդարեցին Սիսիանի պարարվեստի եւ մանկական երաժշտական դպրոցի սաները: Ի դեպ, Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանի հովանավորությամբ Սիսիանի մանկական երաժշտական դպրոցի երգչախումբը կմասնակցի Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում կայանալիք փառատոնին:
Այնուհետեւ հնչեցին շնորհակալության, երախտագիտության խոսքեր, նաեւ առաջարկություններ:
Հանդիպումն անցավ ջերմ, անկեղծ մթնոլորտում: Ներկաները համոզմունք հայտնեցին, որ հաջող մեկնարկը տրված է, մնում է հաջողություն, ուժ, եռանդ, ավյուն մաղթել քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանին՝ ակնկալելով, որ Սիսիան համայնքն էլ ավելի ծաղկուն կդառնա, իսկ սիսիանցին կստանա բարեկեցիկ ապրելու իրավունք: