Հակառակորդը հրթիռակոծել է Վերիշենի բնակչի տունը
????????, ????????, ????????
Հայաստանի Սյունիքի մարզի Վերիշեն գյուղի խաղաղ բնակչի տունն է, որ ավերվել է այս գիշերվա ադրբեջանական թիրախային զինված հարձակման հետևանքով։
Ադրբեջանը հրթիռներով հարվածել է գյուղին, ինչպես վկայում են խաղաղ բնակիչները, գիշերը ժամը 01։20-ին` առաջին հարվածից 1 հրթիռ ուղիղ հարվածել է տանը, 2 հրթիռ ընկել է անմիջապես տան հարևանությամբ։ Հարձակման պահին բնակիչները եղել են տանը և միայն հրաշքով են փորկվել։
Տան հարևանությամբ մի քանի կիլոմետր հեռավորությամբ որևէ զորամաս կամ զինվորական հիմնարկ գոյություն չունի։
Փաստերը վկայում են, որ սա ակնհայտ պատերազմական հանցանք է, որ կատարվել է մարդկանց սպանելու և քաղաքացիական բնակավայրն ավերելու նպատակով։
Միջազգային կառույցները պարտավոր են հասցեական արձագանքել՝ կանխելու համար ադրբեջանական հանցանքներն ու ցեղասպան քաղաքականությունը։
????????
This is a house of a peaceful resident of Armenia’s Syunik province Verishen village; it was destroyed by the Azerbaijani targeted armed attack this night.
Azerbaijan hit the village with rockets at 01:20 at night, as civilians claimed: the first 1 rocket hit the house directly, 2 rockets fell directly next to the house. At the time of the attack, the residents were at home and survived only by a miracle.
Facts confirm that there is no military unit or military establishment within kilometers of the house.
This is an obvious war crime committed with the aim of killing people and destroying the civilian community.
International community must respond appropriately to prevent Azerbaijani crimes and genocidal policies.
Этот дом принадлежит одному из мирных жителей села Веришен Сюникского марза Армении; дом был разрушен сегодня ночью азербайджанским целевым вооруженным нападением.
Азербайджан начал обстрел села ракетами в 01:20 ночи, как свидетельствуют мирные жители; с первого выстрела 1 ракета попала прямо в дом, 2 ракеты упали прямо рядом с домом. В момент нападения жители находились дома и выжили лишь чудом.
В радиусе нескольких километров от дома нет воинской части или военного учреждения.
Факты доказывают, что это явное военное преступление, совершенное с целью убийства людей и разрушения гражданского населенного пункта.
Международные структуры обязаны отреагировать соответствующим образом, чтобы предотвратить азербайджанские преступления и политику геноцида.