Համայնքային բյուջեի միջոցներով հիմնանորոգված հերթական մարզադաշտը՝ Շինարարների թաղամասում
Շինարարների թաղամասը համալրվեց երեխաների համար նախատեսված ևս մեկ խաղադաշտով՝ այս անգամ թիվ 12 բազմաբնակարան բնակելի շենքի հարևանությամբ։ Նոյեմբերի 22-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի և թաղամասի բնակիչ, ավագանու անդամ Արտյոմ Հարությունյանի օգնությամբ խորհրդանշական կարմիր ժապավենը կտրել են բակի երեխաները՝ ազդարարելով խաղադաշտի պաշտոնական բացումը։
Ողջույնի իր խոսքում համայնքի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաներին նշանակալի իրադարձության կապակցությամբ և ընդգծել, որ համայնքի համաչափ զարգացման տեսանկյունից ենթակառուցվածքների զարգացումն ու արդիականացումը, հատկապես ծայրամասային թաղամասերում, բխում է համայնքապետարանի որդեգրած քաղաքականությունից: Որպես օրինակ նա նշել է Շինարարների թաղամասում վերջին տարիներին իրականացված բազմաթիվ ծրագրերը՝ տանիքների վերանորոգում, ակումբ-գրադարանի և մանկապարտեզի հիմնանորոգում, հանգստյան գոտիների, խաղահրապարակի, մարզադաշտերի կառուցում, սոցիալական հաստատության ստեղծում և այլն. ապա հավելել, որ շուտով կմեկնարկի նաև ամբողջ թաղամասի բակերի ասֆալտապատման աշխատանքները:
Նոր բացված բազմաֆունկցիոնալ մարզադաշտը ոչ միայն հնարավորություն կտա երեխաներին ակտիվ ու առողջ կյանք վարել, այլև խթան կհանդիսանա բասկետբոլի և ֆուտբոլի զարգացման համար։
Ընդհանուր ծրագրի իրականացման համար համայնքային բյուջեից հատկացվել է շուրջ 17 մլն ՀՀ դրամ։