Համայնքի ղեկավար Գեվորգ Փարսյանը հետեւել է սուբվենցիոն ծրագրերի ընթացքին
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը համայնքապետարանի քաղաքաշինության և կոմունալ տնտեսության բաժնի պետ Արմեն Ստեփանյանի և բաժնի գլխավոր մասնագետ Արթուր Խաչատրյանի ուղեկցությամբ այսօր այցելել է համայնքի մի շարք շինհրապարակներ՝ դիտարկելու սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակներում իրականացվող շինարարական աշխատանքների ընթացքը։ Այցի առաջին կանգառը Կապանի արվեստի թանգարանի շենքն էր, այնուհետև Ձորք թաղամասի ակումբ–գրադրանի և ՔԿԱԳ գրասենյակի շենքերը, որոնց կապիտալ նորոգման արդյունքում համայնքը ունենալու է ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխանող և պատշաճ որակի համայնքային ծառայություններ մատուցող 3 շենք։ Համայնքի ղեկավարի այցելության հաջորդ վայրը Դավիթ Բեկ գյուղի, այնուհետև թիվ 8 ՆՈՒՀ–ի շենքերն էին, որտեղ աշխատանքների հիմնական մասը գրեթե ավարտական փուլում է գտնվում։ Գևորգ Փարսյանն այցելել է նաև Բաղաբերդ թաղամաս, ծանոթացել միջբակային ճանապարհների ասֆալտապատման աշխատանքներին, զրուցել բնակիչների հետ։
Համայնքում ընթացող սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակներում ամբողջությամբ վերանորոգվում են նաև կենտրոնական փողոցների մայթերը, փոխվում եզրաքարերը։ Շրջայցի ընթացքում համայնքի ղեկավարը հետևել է նաև Շահումյան փողոցում այդ պահին ընթացող սալապատման աշխատանքներին։
Շրջայցի ավարտին համայնքի ղեկավարը իրականացված աշխատանքներում նկատված շինարարական թերությունների շուրջ արեց իր նկատառումներն ու դիտողությունները՝ հորդորելով հնարավորինս շտկել դրանք և հատկապես ուշադրություն դարձնել աշխատանքների որակին ու ծրագրով նախատեսված աշխատանքների` ողջ ծավալով իրականացմանը։