Համայնքների և կառավարության հետ անկեղծ երկխոսությունը շատ կարևոր է. Արմեն Ստեփանյան
Աշխատանքի և երկխոսության մեջ շահագրգիռ կողմերի ներգրավման հարցում կարևոր են ներառականությունը, թափանցիկությունը և, ամենակարևորը, վստահության ձևավորումն ու ամրապնդումը: Այս մասին սեպտեմբերի 27-ին Հայաստանի հանքարդյունաբերությանը նվիրված ֆորումի ժամանակ հայտարարեց «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը։
Թափանցիկությունը հիմնված է իրական և ներառական երկխոսության վրա շահագրգիռ կողմերի, ներառյալ համայնքների և կառավարության հետ, ասաց նա:
«Եթե այս վստահության հիմքը չի կարող ճիշտ ձևավորվել, ապա ապագան մշուշոտ է դառնում։ Դրանից խուսափելու համար պետք է ընդհանուր նպատակներ ձեւակերպել, որից հետո հաջողությունը դառնում է ժամանակի հարց»,- հավելեց նա։
Նրա կարծիքով՝ աշխատանքի կազմակերպման, այդ թվում՝ ԷՍԳ-ի (բնապահպանական, սոցիալական և կորպորատիվ կառավարում) տեսակետից անվտանգության հարցը չպետք է վտանգի ենթարկվի։
Ստեփանյանը խոստովանեց, որ գործարանում աշխատանքի անվտանգության հետ կապված խնդիրներ կան։
«Սա մեր ոլորտի ամենադժվար խնդիրներից է, քանի որ բնապահպանական խնդիրները լուծելի են, բայց մարդկային կորուստներն անդառնալի են»,- ընդգծեց նա։