Քննարկում ենք ուսումնական տարին մեկ շաբաթով շուտ սկսելու տարբերակը. Արայիկ Հարությունյան
«Նախատեսում ենք, որ հաջորդ տարի՝ ուսումնական նոր տարում՝ սեպտեմբեր և հոկտեմբեր ամիսներին կունենանք շաբաթ օրերին պահուստային օրեր, նաև քննարկում ենք ուսումնական տարին մեկ շաբաթով շուտ սկսելը, բայց դա ևս մայիսյան քննարկումից է կախված»,- այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Պահուստային օրերը կամ պահուստային «շաբաթները», ըստ նախարարի, պետք են՝ տեսնելու համար, թե ինչ են բաց թողել, ինչ ծավալ չեն փակել, պետք են այն աշակերտների համար, որոնք ինչ-ինչ պատճառով հետ են ընկել ու չեն կարողացել մարսել նյութը, ուստի կլինեն պահուստային օրեր, որոնք թույլ կտան ուսուցիչներին այդ խնդիրը լուծել:
«Մենք ամբողջությամբ վստահում ենք ուսուցիչներին և դպրոցներին. ազդակներն ու տվյալներն այնպիսին են, որ շատ ուսուցիչներ, ըստ էության, ծավալը փակում են կամ շատ չնչին ծավալ է մնում»,- ասաց նա: