Հանդես եկան հաշվետու համերգով
Կապանի համայնքապետարանի արվեստի մանկական դպրոցում տեղի ունեցավ 2018-2019 թթ. հաշվետու համերգը` կրթօջախի դասատուների եւ սաների մասնակցությամբ։ Առաջին հարկում ցուցադրված էին դպրոցի սաների գեղանկարչական աշխատանքները, որոնք որոշակի պատկերացում են տալիս մանուկների գեղագիտական նախասիրությունների մասին։ մԻնչեւ համերգը սկսվելը Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանը «Արտ-մյուզիք» միջազգային մրցույթ-փառատոնի տարբեր անվանակարգերում մրցանակային տեղեր գրաված կրթօջախի սաներին հանձնեց փառատոնի մրցանակները եւ պատվոգրերը։
Համերգը մեկնարկեց կրթօջախի երգչախմբի ելույթով, որ կատարեց Կոմիտասի «Սոնա յար» եւ Ռոբերտ Պետրոսյանի «Զգոն եղեք» երգերը։ Այնուհետեւ տարբեր երաժշտական գործիքներով հանդես եկան կրթօջախի սաները, որոնք կատարեցին հայ, ռուս, արեւմտաեվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։ Իսկ թատերարվեստի եւ պարարվեստի սաները հանդես եկան ասմունքով ու պարով։ Մասնավորապես, Մոնա Փարսադանյանը ներշնչանքով ասմունքեց մի հատված Գեւորգ Էմինի «Սասունցիների պարը» պոեմից։ Նաեւ անակնկալ կար. կրթօջախի սաներին, դասատուներին, հանդիսականներին իրենց կատարումը նվիրեցին թավջութակահար Աշոտ Խաչատրյանը, կրթօջախի ջութակի դասատու Միլա Հովհաննիսյանը, դաշնամուրի բաժնի յոթյերորդ դասարանի աշակերտ Առնո Մուսայելյանը։ Հաշվետու համերգը եզրափակվեց կրթօջախի թատերարվեստի բաժնի երկրորդ դասարանի սաների Աթաբեկ Խնկոյանի «Մկների ժողովը» ստեղծագործության բեմականացմամբ։ Ի դեպ այս բեմադրությունը «Արտ-մյուզիք» մրցույթ-փառատոնում արժանացել է առաջին մրցանակի։
Վերջում դպրոցի տնօրեն Մարինա Նահապետյանը երախտագիտություն հայտնեց Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանին եւ համայնքապետարանի աշխատակազմին` կրթօջախի հանդեպ դրսեւորած մշտական աջակցության համար։