Հանրապետության գյուղնախարարը՝ Սյունիքում
Աշխատանքային այցով մարտի 15-ին Սյունիք էր ժամանել ՀՀ գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանը: Գորիսի ավագանու նիստերի դահլիճում  ՀՀ գյուղնախարարը եւ  Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ  Խաչատրյանը հանդիպում էին կազմակերպել  գյուղական համայնքների ղեկավարների հետ:
Նախարար Սերգո Կարապետյանը մասնակիցներին  ներկայացրեց գյուղատնտեսության ոլորտում արված աշխատանքների մանրամասները, խոսեց նաեւ հետագա անելիքների, ծրագրերի մասին:  Նախարարն անդրադարձավ հիմնախնդիրներին: Համայնքապետներին հնարավորություն ընձեռնվեց  բարձրաձայնել իրենց հուզող հարցերը: Գյուղապետներին հիմնականում մտահոգում էին  պարարտանյութերի պահեստավորմանը, տեղական սերմացուների արտադրության, դաշտերի եւ արոտավայրերի ոռոգմանը, կոոպերատիվների հետագա աշխատանքներին, մարզում սպանդանոցների շահագործմանը եւ անասնապահության զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախարար Սերգո Կարապետյանը ՀՀ գյուղատնտեսության ոսկե մեդալով պարգեւատրեց եւ շնորհակալագրեր հանձնեց  մարզի գյուղատնտեսության ոլորտում աչքի ընկած անձանց:
Նախարարը Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի հետ այցելեց Գորիսի տարածաշրջանի համայնքներ: