ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄԸ ՀԱՄԱՐՎԵՑ ՉԿԱՅԱՑԱԾ
Նոյեմբերի 5-ին Կապանի համայնքապետարանում նախատեսված էր անցկացնել հանրային քննարկում՝ «ԱԳԱՊԵ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված՝ Կապան համայնքում նավթի և բնական գազի երկրաբանական ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ:
Նշված հայտի առաջին հանրային քննարկումը կայացել էր 2018 թվականի հունվարի 11-ին, իսկ մայիսի 22-ին նախատեսված 2-րդ հանրային քննարկումը չէր կայացել՝ բնակիչների կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիայի պատճառով:
Այս անգամ ևս բնակիչները փակեցին Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճի դուռը՝ հանրային քննարկումը չեղյալ համարելու պահանջով: Համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը հորդորեց բնակիչներին բացել դուռը և դահլիճում քննարկում ունենալ. լսել և՛ ընկերության, և՛ բնակիչների տեսակետները տվյալ հարցի վերաբերյալ, որը սակայն հանրային քննարկում չի համարվի:
Մոտ երկու ժամ քննարկումից հետո որոշվեց նախնական գնահատման հայտի հանրային քննարկումը հետաձգել, հաջորդ հանրային քննարկմանը հրավիրել նաև համայնքի ավագանու անդամներին և շահագրգիռ այլ անձանց: