ՀԱՊՀ Կապանի մասնաճյուղը կգլխավորի Լեռնիկ Պետրոսյանը
Դեկտեմբերի 13-ին Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի (ՀԱՊՀ) ռեկտոր Գոռ Վարդանյանը բուհի Կապանի մասնաճյուղում աշխատակազմին ներկայացրեց մասնաճյուղի տնօրենի նորանշանակ պաշտոնակատար Լեռնիկ Պետրոսյանին:
Պաշտոնակալության արարողությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը, ռեկտորի տեղակալ Կարապետ Թոռչյանը, մասնաճյուղի տնօրենի արդեն նախկին պաշտոնակատար Արթուր Կոստանդյանը:
Բացման խոսքում Գոռ Վարդանյանը նախ շնորհակալություն հայտնեց Արթուր Կոստանդյանին՝ Կապանի մասնաճյուղում վեցամյա գործունեության և մայր բուհի հետ համագործակցության համար, այնուհետև ներկայացրեց մանկավարժական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Լեռնիկ Պետրոսյանին՝ որպես մասնաճյուղի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար: Բանախոսը կարևորեց մարզում կրթական այնպիսի միջավայրի ստեղծումը, որ երիտասարդը նախընտրի  ինժեներական կրթություն ստանալ Սյունիքում, այլ ոչ թե մայրաքաղաքում, ասել է թե՝ բարձրագույն կրթություն ստանալու ապագան տեսնի իր մարզում, հայրենի քաղաքում:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝  Լեռնիկ Պետրոսյանը ընդգծեց այն միտքը, որ մայրաքաղաքում կրթություն ստացած սյունեցիների 90 տոկոսը հետ չի վերադառնում հայրենի բնօրրան: Եվ համոզմունք հայտնեց, որ գործընկեր կազմակերպությունների և մայր բուհի հետ համագործակցելով, հետևողականորեն կկատարեն մասնաճյուղին վերապահված առաքելությունը: Մանավանդ, որ այդ առաքելությունն իր մեջ ռազմավարական շեշտեր է պարունակում: Բանախոսը նաև ներկաների ուշադրությունը հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ բնագիտական առարկաների դրվածքը հանրակրթական դպրոցներում  հեռու է բավարար լինելուց:
Կապանի  ինստիտուտի նորանշանակ ղեկավարին բարեմաղթանքներ հղեց նաև ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը: