Հարաբերությունները պարզեցին աթլետները
Կապանի մարզադաշտում ապրիլի 27-ին անցկացվեց քաղաքի աթլետիկայի մանկապատանեկան մարզադպրոցի բաց առաջնություն: Մրցմանը մասնակցում էին Կապանի, Երևանի, Գյումրիի, Վանաձորի, Արտաշատի մանկապատանեկան մարզադպրոցների մարզիկ- մարզուհիները: Նախ՝ նվագախմբային երաժշտության հնչյունների ներքո պատվիրակություններն անցան տրիբունայի առջևով: Ներկաներին ողջունեց Կապանի համայնքապետի առաջին տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ առաջնության անցկացման նման ձևաչափը հարթակ կհանդիսանա մրցափորձ ձեռք բերելու առումով:
Առաջնության դրոշը բարձրացնելու պատիվը վերապահվեց Կապանի աթլետիկայի մարզադպրոցի սան, Համահայկական խաղերի մրցանակակիր Վաղարշակ Բադալյանին և աթլետիկայի միջազգային մրցումների մասնակից Սոֆյա Ջավախյանին: Մրցողները տարիքային երկու խմբով (2006-2008 թթ. ծնվածներ և 2009 թ. հետո ծնվածներ) հարաբերությունները պարզեցին հարյուր, չորս հարյուր, ութ հարյուր մետր վազքատարածություններում, շվեդական փոխանցումավազքում, հեռացատկում և եռացատկում:
Հաղթողները և մրցանակակիրները պարգևատրվեցին մեդալներով, հավաստագրերով և հուշանվերներով:
Եղան տպավորիչ արդյունքներ: Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան Վահե Արզումանյանը հեռացատկում 7 մ 21 սմ արդյունքով սահմանեց անձնական ռեկորդ, Վաղարշակ Բադալյանը 100 մետր արագավազքում բարձր արդյունք գրանցեց՝ 11.3 վայրկյան: Անձնական ռեկորդ սահմանեց նաև Երևանի մարզադպրոցի սան Մանուկ Հովհաննիսյանը հեռացատկում` 6 մ 89 սմ:
Առաջնությանը ներկա էր հանրապետության աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահի տեղակալ Արթուր Թովմասյանը: