Հարկային պարտավորությունները կներվեն. ՊԵԿ-ը մանրամասներ է հայտնում
Փոփոխվել են հարկային պարտավորությունների դադարեցման հիմքերը: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Պետական եկամուտների կոմիտեն,
«Մասնավորապես, ի թիվս  դադարման այլ հիմքերի, նախատեսվում է, որ․
անհատ ձեռնարկատեր և նոտար չհանդիսացող ֆիզիկական անձանց մասով հարկային պարտավորությունները դադարում են, եթե երկու միլիոն դրամը չգերազանցող հարկային պարտավորությունների կատարման՝ Հարկային Օրենսգրքով և վճարների վերաբերյալ ՀՀ օրենքներով սահմանված վերջնաժամկետից անցել է 5 տարի,
կազմակերպության կամ անհատ ձեռնարկատիրոջ կամ նոտարի մասով հարկային պարտավորությունները դադարում են, եթե երկու միլիոն դրամը չգերազանցող հարկային պարտավորությունների կատարման՝ Օրենսգրքով և վճարների վերաբերյալ ՀՀ օրենքներով սահմանված վերջնաժամկետից անցել է 7 տարի»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Կոմիտեից հայտնում են, որ փոփոխություններով պայմանավորված` հարկային մարմնի կողմից կնախաձեռնվի վերոնշյալ հիմքերով հարկային պարտավորությունների դադարեցման գործընթաց: