Գորիսում բացվեց քաղաքացիների սպասարկման գրասենյակ
Գորիսում բացվեց քաղաքացիների սպասարկման վերանորոգված գրասենյակը (ՔՍԳ), որը կշարունակի «մեկ պատուհան» սկզբունքի համաձայն ծառայություններ մատուցել քաղաքացիներին։ ՔՍԳ-ի նպատակն է՝ ապահովել համայնքապետարանի և քաղաքացու միջև առավել մատչելի և դյուրին հաղորդակցությունը։ Միջոցառմանը մասնկացում էին բազմաթիվ հյուրեր` ԵՄ և այլ դեսպաններ, միջազգային կազամկերպությունների, մարզային իշխանության ներկայացուցիչներ:
Գրասենյակը հիմնվել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (ԳՄՀԸ/GIZ) կողմից իրականացվող «Լավ կառավարում հանուն տեղական զարգացման Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակներում Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանում՝ Շվեյցարիայի զարգացման ևհամագործակցության գործակալության (ՇԶՀԳ) համաֆինանսավորմամբ: Այն իրականացվում է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության (ՏԿԵՆ) հետ համատեղ: Ծրագրի շրջանակներում իրականացվել են ՔՍԳ-ի վերանոգման և կահավորման ամբողջական աշխատանքները: