Վերաբացվեց Նորաշենիկ գյուղի մարզադաշտը
Երկար տարիների ընդմիջումից հետո համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ ֆուտբոլը կրկին վերադարձավ Նորաշենիկ գյուղի մարզադաշտ։ Լավագույն ավանդույթները վերականգնելու և շարունակելու նպատակով հուլիսի 1-ին տեղի ունեցավ վերակառուցված մարզադաշտի հանդիսավոր բացման արարողությունը։
Ողջունելով ներկաներին և շնորհավորելով հիշարժան օրվա կապակցությամբ՝ Գևորգ Փարսյանը կարևորել է ավանդույթներ ունեցող մարզադաշտի բացումը և հույս հայտնել, որ նոր կառուցված մարզադաշտը ֆուտբոլը զարգացնելու և ավելի մասսայականացնելու խթան կհանդիսանա, ինչպես նաև նոր շունչ և աշխուժություն կբերի գյուղական կյանքին։
Խաղադաշտի բացումը նշանավորվեց 2024 թվականի Կապան համայնքի ֆուտբոլի առաջնության մեկնարկային խաղով, որտեղ մրցապայքարի դուրս եկան Նորաշենիկ գյուղի և Բաղաբերդ թաղամասի բնակիչներից կազմված թիմերը։ Խաղն անցավ բուռն և լարված մրցակցության պայմաններում, այնուհանդերձ երկրպագուները իրենց ոգևորող բացականչություններով ողջ խաղի ընթացքում ապահովեցին բարձր տրամադրություն և առողջ ֆուտբոլային մթնոլորտ: Առաջնության առաջին խաղն ավարտվեց տանտերերի բացարձակ հաղթանակով՝ 10։1 հաշվով։
Համայնքի մարզական և մշակութային միջոցառումների կազմակերպման համար կարևոր նշանակություն ունեցող մոտ 200 մարդու համար նախատեսված մարզադաշտը կառուցվել է սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում՝ համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորմամբ՝ 24 մլն 405 հազար դրամ ներդրմամբ, որում համայնքի համաֆինանսավորման չափը կազմել է 10 մլն 982 հազար դրամ։ Բնական խոտածածկով մարզադաշտի ոռոգման համակարգի կառուցման գործում համայնքին աջակցել է «Կապան» բարեգործական հիմնադրամը։