Սիսիանի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի շնորհավորական ուղերձը սեպտեմբերի 21-ի կապակցությամբ
Սիրելի´ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ բոլորիս ՀՀ անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ:
Բավականին բարդ իրադրության մեջ ձևավորված Հայաստանի անկախ հանրապետությունը շրջադարձային նշանակություն ունեցավ հայոց պատմության մեջ ՝դառնալով մերօրյա հայկական պետականության ձևովորման հիմքը: Այսօր մեր անկախ պետությունը 30 տարեկան է: Եկե' ք բոլորս գիտակցենք պատասխանատվության բարձր աստիճանը և ամեն մեկս իր չափով նպաստենք մեր անկախ երկրի հզորացմանը :
Տարիներ շարունակ ու մինչ օրս հայ ազգն իր կյանքի գնով պահել ու պահպանել է իր անկախությունը , դրոշն ու զինանշանը, այդ ամենը պահպանել է քաջարի մարտիկներրի աննկուն կամքի ու նրանց կյանքի գնով: Արցախյան առաջին պատերազմ, քառօրյա պատերազմ, հուլիսյան էսկալացիա, և 44 –օրյա պատերազմ:
Փա´ռք բոլոր նրանց, ովքեր հիմք դրեցին մեր պետության անկախացմանը և հավե´րժ փառք ու խոնարհում նրանց, ովքեր չխնայեցին ոչինչ հանուն հայրենիքի ու հանուն նրա անկախության:
Մեզ պարտավորեցնում են մեր հերոսների հիշատակները, ովքեր անկախություն կերտեցին սեփական կյանքի գնով, բայց…չհասցրեցին տեսնել, չհասցրեցին տեսնել անկախ Հայաստանը :
Փա´ռք ու պատիվ այն հերոսներին , ովքեր գիտակցված ճշմարտության պես ընդունել են կանգնած մեռնելու գաղափարը, , ովքեր հանուն մայր հողի ազատագրման հեղել են սեփական արյունը՝ դառնալով լեգենդ:
Սիրելի´ հայորդիներ, մի´ լքեք ձեր հայրենիքը, վերադարձե´ք ձեր բնօրրանը , ձեր ակունքներին, եկե´ք միասին հզորացնենք, շենացնենք մեր պապերի օրրան Հայաստանը:
Թո´ղ հավերժ լինի մեր երկրի անկախությունը, քանզի Անկախությունը ես եմ, դու ես և ՀՀ բոլոր քաղաքացիները, իսկ այն պահպանելու առաքելությունը բոլորինս է:
Թո´ղ այլևս մեր կյանքի արևը հոգեվարք չապրի, թո´ղ երջանիկ վաղը շուտ գա:
Մաղթենք մեր հայոց աշխարհին հայրենյաց նորոգված ոգի, գործելու նորոգված եռանդ ու պատասխանատվություն: