Հավերժ փառք Հայրենական մեծ պատերազմին մասնակցած վաղատուրցիներին
Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակից վաղատուրցիները միշտ գնահատված ու հարգված են գյուղի բնակչության կողմից: Այդ մասին վկայում են հերոսներին նվիրված ամենամյա միջոցառումներն ու տարբեր հավաքները:
Հաղթանակի տոնի առթիվ, համայնքի պատվավոր քաղաքացի Քաջիկ Բաբաջանյանի նախաձեռնությամբ պատերազմից վերադարձած եւ Վաղատուրում հաստատված յուրաքանչյուր վետերանի պատվին, գյուղում՝ հաղթանակի հերոսներին նվիրված «Թթու ջուր» կոչվող հուշակոթողի տարածքում այս տարի տնկվեց մեկական ծառ:
Հայրենանվեր գաղափարի իրականացման գործում իր ներդրումն ունեցավ Տեղ համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցը՝ տրամադրելով 40 տնկի: Եռօրյա աշխատանքներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերեցին Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Ռազմիկ Խաչատրյանը, ավագանու անդամներ Մասիս Մկրտչյանը, Մհեր Առաքելյանը, Յուրիկ Միրզոյանը, Խաչիկ Ամիրյանը: Բացի ծառատունկից կատարվեցին նաեւ տաղավարի վերանորոգման, գետանցի կամրջի նորոգման, պատերազմում զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի ներկման եւ հարդարման աշխատանքները: