- այլ պետության քաղաքացիություն ունեցող դիմորդները,
- օտարերկրյա ուսումնական հաստատությունները այս ուսումնական տարում ավարտած ՀՀ քաղաքացի դիմորդներ,
- սույն թվի գարնանային զորացրումից զորացրված դիմորդները,
- նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) եւ միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների այս տարվա շրջանավարտները:
2. Դիմորդների կողմից դիմում-հայտի հետ միասին ներկայացվող փաստաթղթերը.
- լուսանկարով տեղեկանք ավարտական դասարանում սովորելու մասին՝ հաստատված դպրոցի տնօրենի կողմից (նախորդ տարիների շրջանավարտները ներկայացնում են ավարտական փաստաթուղթ՝ ատեստատ կամ դիպլոմ),
- 6 լուսանկար (3x4 չափսի),
- անձը հաստատող փաստաթուղթ (անձնագիր, զինվորական գրքույկ, ծննդյան վկայական, փախստականի վկայական, ՀՀ հատուկ անձնագիր, կացության վկայական): Անձնագրի կամ ծննդյան վկայականի բացակայության դեպքում ՀՀ ոստիկանության կողմից տրվող՝ անձը հաստատող ժամանակավոր փաստաթուղթ,
- փաuտաթուղթ զինվորական ծառայությանն առնչության մաuին (զորակոչային տարիք ունեցող արական սեռի դիմորդներից փաuտաթղթերն ընդունվում են զինվորական հաշվառման փաuտաթղթերում տարկետման իրավունք տվող համապատաuխան նշման առկայության դեպքում, իuկ նախկինում առողջական վիճակի կապակցությամբ տարկետում uտացածներից` ռազմաբժշկական կենտրոնական հանձնաժողովի նշումների առկայության դեպքում),
- զինվորական գրքույկ եւ զինվորական կոմիսարիատից տեղեկանք ժամկետային զինվորական ծառայությունը անցած լինելու, ծառայության վայրի եւ ծառայողական բնութագրի մասին:
- փաստաթղթերի ընդունման եւ ձեւակերպման համար 1500 դրամ վճարելու վերաբերյալ անդորրագիրը:
Անհրաժեշտ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ նաեւ կայքի «ԴԻՄՈՐԴ»  բաժնից կամ դիմել  ՀԱՊՀ Կապանի մասնաճյուղ՝ Բաղաբերդ 28:
Հեռախոս՝ 5-46-80, 5-34-61, 093-15-00-26: