Հայաստանի դրամաշրջանառության պատմությանը նվիրված ցուցահանդեսի եզրափակիչ ցուցադրություն
Նոյեմբերի 9-ին, «Մեղրիի մարզամշակութային կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի Ագարակի մշակույթի տանը կայացավ Կենտրոնական բանկի կողմից կազմակերպված Հայաստանի դրամաշրջանառության պատմությանը նվիրված ցուցահանդեսի եզրափակիչ ցուցադրությունը:
Նոյեմբերի 1-9-ը ցուցահանդեսում ներկայացվեց հայկական դրամի պատմությունը, նրա կարևորությունը, ՀՀ ԿԲ դրամական թողարկումները և հուշադրամները։
Մեղրի համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն հայտնեց այս նախաձեռնության համար և Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչներին պարգևատրեց շնորհակալագրերով` այս օրերի ընթացքում Մեղրիում իրականացրած պատասխանատու և կրթական կարևոր նշանակություն ունեցող ծրագրի համար:
Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչները Մեղրի համայնքի ղեկավար Խ. Անդրեասյանին նվիրեցին Կենտրոնական բանկի կողմից թողարկված հուշանվերներ:
Ցուցադրությունը հնարավորություն տվեց ավելի քան 1200 այցելուների ծանոթանալու դրամաշրջանառության պատմական փուլերին, հայկական դրամի գեղարվեստական արժեքին, ազգային խորհրդանիշներին և ժամանակի ընթացքում դրա ձևափոխություններին։