ջերմորեն շնորհավորում եմ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդի առթիվ։
Մաղթում եմ քաջառողջություն, անձնական և արտադրական հաջողություններ։
Մենք հրաժեշտ ենք տալիս 2022-ին, որը թե՛ երկրի և թե՛ մեր ոլորտի համար, մեղմ ասած, անբարենպաստ եղավ։ Այն հագեցած էր քաղաքական ու տնտեսական վայրիվերումներով, ինչը, հուսանք, որ մեծապես պայմանավորված լինելով աշխարհաքաղաքական իրավիճակով, դրական լուծում կստանա գալիք տարում, և ամեն ինչ, այդ թվում՝ հանքարդյունաբերական համալիրը, իր աշխատանքային բնականոն հունի մեջ կընկնի։
Չնայած դրան, տարին հագեցած էր Միության գործունեության համար․ վերանայեցինք մեր աշխատանքները, փոխվեց կազմակերպության կառուցվածքը, կարևոր համալրումներ ունեցանք, համագործակցության պայմանագրեր կնքեցինք խորհրդատվական, իրավաբանական ընկերությունների հետ։ Ակտիվորեն ներգրավվել ենք ոլորտը կարգավորող օրենսդրական դաշտի բարելավման գործընթացում, որը միտված է բոլորիս հուզող ամենահրատապ խնդիրների վերհանմանն ու իրավասու ամենաբարձր պետական ատյաններում դրանց քննարկմանը։ Դրա, թերևս, ամենավառ օրինակը Միության անմիջական մասնակցությամբ ռոյալթի հարկատեսակի հաշվարկման առավել հավասարակշռված տարբերակի ընդունումն էր։
Հենց այս պահին ՀՀ փոխվարչապետի, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի սեղանին են դրված մեր բարձրացված խիստ հրատապ լուծում պահանջող խնդիրների մասին գրությունները։ Դրանցից կարևորագույնը՝ դրամի արժևորման և այլ հանգամանքներով պայմանավորված, ոլորտում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակից ելքերի առաջարկությունների փաթեթը ներկայացվել է նաև Ազգային ժողովի ֆինանսատնտեսական հանձնաժողովի ուշադրությանը։
Սիրելի բարեկամներ, կրկին անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ գալիք տոները և մաղթում առաջիկա տարում համատեղ բեղմնավոր աշխատանք՝ ի շահ մեր երկրի տնտեսական հզորացմանն ու մեր ժողովրդի բարեկեցության բարելավմանը։