Հայաստանն առաջինն արձագանքեց մեր կոչին, շնորհակալություն. ՌԴ ՊՆ նախարար
ՌԴ Պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն Մոսկվայում ընդունել է ՀՀ Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հարցեր, որոնք վերաբերում են ռազմատեխնիկական ոլորտում համագործակցության խորացմանը:
Շոյգուն շնորհավորել է Տոնոյանին պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ Հայաստանը եղել և մնում է հուսալի դաշնակից և կարևորագույն գործընկեր Ռուսաստանի համար Անդրկովկասում: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Երևանին Սիրիա հումանիտար խումբ ուղարկելու համար:
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել: Դուք առաջինն էիք, որ արձագանքեցիք մեր կոչին՝ աջակցել արաբական պետության խաղաղ քաղաքացիներին»,-ասել է Շոյգուն:
ՌԴ Պաշտպանության նախարարը նաև խնդրել է Տոնոյանին արագացնել Երկրորդ աշխարհամարտին մասնակցած հայերի լուսանկարները փոխանցելու գործընթացը, որպեսզի դրանք փակցվեն Հայրենասերի այգու հիշատակի ճեմուղում: