ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ նվազեցնում է հիփոթեքային վարկերի տոկոսադրույքները
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ իր հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների և պրոդուկտների պայմանների բարելավման նպատակով, նվազեցրել է ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկերի տարեկան տոկոսադրույքները, այդպիսով այն ավելի հասանելի դարձնելով իր հաճախորդներին:
2018թ. օգոստոսի 1-ից ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ կողմից տրամադրվող անշարժ գույքի ձեռքբերման կամ կառուցման նպատակներով ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկի տարեկան տոկոսադրույքը նվազեցվում է 1%-ով՝ սահմանվելով տարեկան 10,9%, իսկ վերանորոգման նպատակով ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկերը՝ 1%-ով՝ սահմանվելով տարեկան 11,9%:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ կողմից տրամադրվող «Բնակարան երիտասարդներին» հիփոթեքային վարկավորման ծրագրի շրջանակում անշարժ գույքի ձեռքբերման նպատակով ՀՀ մարզերում իրականացվող հիփոթեքային վարկավորման տարեկան տոկոսադրույքը նվազեցում է 1%-ով՝ սահմանվելով տարեկան 3,4%, իսկ Երեւան քաղաքում՝ 1%-ով՝ սահմանվելով տարեկան 5.4%:
Բանկի կողմից հիփոթեքային վարկերի տրամադրման պայմաններին և սակագներին կարող եք ծանոթանալ այցելելով Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ, կամ Բանկի www.armbusinessbank.am պաշտոնական կայքէջում:
Հիփոթեքային վարկերի տարեկան տոկոսադրույքների նվազեցման շնորհիվ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում իր հաճախորդներին իրագործել իրենց նպատակները և էլ ավելի շահավետ պայմաններով օգտվել Բանկի կողմից ներկայացվող պրոդուկտներից։