«Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ տնօրենը հանդիպել է Կապանի քաղաքապետի հետ
Կապանի ջրամատակարարման ու ջրահեռացման ոլորտի բարելավման նպատակով իրականացվող ներդրումային ծրագրի ընթացքը ներկայացնելու, ոլորտում առկա ընթացիկ խնդիրները քննարկելու նպատակով մայիսի 23-ին Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանն ընդունել է «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ  տնօրեն Պատրիկ Լորենին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ընկերության «Հարավային տարածքային մասնաճյուղի» տնօրեն Ջիվան Մարգարյանը, քաղաքապետարանի առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներ: Նախ՝ քաղաքապետը խոսել է Ա.Մանուկյան փողոցում վերջերս արձանագրված սողանքի մասին, նշելով, որ դրա պատճառը տարածքով անցնող ջրատարում տեղի ունեցած վթարն է եղել եւ ընկերության պատասխանատուներին հորդորել է կարճ ժամանակում վերացնել բոլոր տեսակի վթարները: Անդրադառնալով քաղաքի կոյուղագծի մի քանի հատվածներում առաջացած խցանումների հետեւանքով Ողջի գետը թափող կեղտաջրերի խնդրին, քաղաքապետը առաջարկել է կոյուղագծի խցանված հատվածները շրջանցող նոր գիծ կառուցել: Պատրիկ Լորենը ներկայացրել է քաղաքի ջրամատակարարման բարելավման նպատակով իրականացվող ծրագրի առաջին եւ երկրորդ փուլերով կատարվող աշխատանքները եւ քննարկել երրորդ փուլով նախատեսված անելիքները: Հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ քաղաքում առկա 68 հատ դիտահորի կափարիչներ չունենալու հարցը, Կավարտ թաղամասում կոյուղագծի կառուցման առաջարկը,  ջրի խնայողության, դրա կորուստների նվազեցման, քաղաքի մաքրման կայանի վերազինմանն առնչող հարցեր: Անդրադարձ եղավ նաեւ վերջերս քաղաքապետարանի ու «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ-ի միջեւ ստորագրված համաձայնագրի ու պայմանագրի պարտավորությունների կատարման ընթացքին:
23.05.2014թ.